150 najlepszych firm w Irlandii

Sunday Independent i Statista stworzyły listę firm, które uznane zostały za najlepsze w Irlandii.

W kompleksowym badaniu, jakie prowadzono, zbadano ponad 1000 przedsiębiorstw z różnych branż, a wszystkie zatrudniają ponad 200 osób. Co może być pewną wskazówką dla osób szukających stabilizacji zawodowej, większość z najlepszych pracodawców to firmy technologiczne, ale nie można powiedzieć, że tylko one.

W szpicy znalazła się bowiem firma przewozowa i,  co to może być zaskoczeniem dla wielu osób, nie jest to Ryanair, którego na liście 150 firm nie ma.

Na pozycji pierwszej uplasował się Linkedin, który w tym roku zdeklasował dotychczasowego lidera rankingu, czyli Google, a to ten pracodawca przez ostatnie dwa lata otwierał stawkę najlepszych pracodawców w Irlandii. W pierwszej piątce są też firmy farmaceutyczne, więc Lilly i Pfizer.

Zaskoczeniem może być jednak pozycja trzecia, bo to Irish Rail zostało ocenione tak wysoko, a największym atutem przewoźnika jest stały rozwój i modernizacja, jaką przechodzi narodowy przewoźnik.

W badaniu wypowiedziało się ogółem 6500 zatrudnionych, którzy wzięli udział w ankiecie, a oceniali przedsiębiorstwa, które ich zatrudniają w wielu kategoriach. Ocenie poddawanych było 25 aspektów pracy, w tym wynagrodzenia, rozwój, równowaga życiowa i zawodowa, ale też reputacja pracodawcy.

Pierwszą dziesiątkę zamyka eBay, a na miejscu 13 i 14 znalazły się Microsoft i An Post. Lidl zajął w tym roku 21 pozycję, znacznie wyprzedzając IKEĘ i Aldi, które znalazły się odpowiednio na miejscach 57 i 58. Tesco w tym rankingu jest nisko, bo ustawiono tego detalistę na 88 miejscu, a wyprzedza Boots’a z 94 miejsca.

Supermacs 119 miejsce, a listę zamyka w tym roku, zajmując ostatnią pozycję Intel.

Ranking zawiera wiele firm, które wcześniej notowane były nieco lub znacznie wyżej, ale ostatnie zdarzenia gospodarcze dały się im we znaki, co pracownicy odebrali, jako spadek jakości pracy, więc i notowania w rankingu były niższe.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Alexander Shatov on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: