Żądania płacowe w Dunnes Stores

Związek zawodowy reprezentujący pracowników irlandzkiej sieci detalicznej Dunnes Stores uznał, że firma powinna zacząć dbać o swoich pracowników.

Dlatego pojawiło się żądanie, aby Dunnes Stores wprowadził wynagrodzenie, a jak to ujęto, „zmieniające życie”. Roszczenie do władz detalisty zostało przesłane w ostatnich dniach, a w tym wymienia się kilka punktów, jakie wpłyną na osoby zatrudnione w sklepach Dunnes Stores.

Przede wszystkim związkowcy chcą podwyżek płac wszystkich pracowników Dunnes Stores o 7,7%, ale wnoszą też o dodatkowe dni urlopu oraz o poprawę warunków pracy.

Aktualnie, nie ma jeszcze odpowiedzi na żądania związkowców, a tej należy spodziewać się do końca tego, lub w początku przyszłego tygodnia.

*

Dunnes Stores szczególnie źle oceniają wieloletni pracownicy, którzy tracą niektóre swoje przywileje, ale też zmienia się im grafiki pracy, aby w dni wolne od pracy, więc ze zwiększonymi stawkami wynagrodzenia, zatrudniani byli np. studenci lub osoby na kontraktach zero godzin. To z kolei wpływa na zarobki pracowników, którzy otrzymują pensje bez żadnych dodatków. Zatrudnieni w Dunnes Stores zwracają też uwagę, że ich grafiki pracy traktowane są przez szefostwo sklepów jak ruletka, bo zmieniane są w zależności od upodobań managerów, chociaż oficjalna wersja brzmi, iż zgodnie z potrzebami detalisty.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Gabinet tworzy remak
Potrzebne są pilne