Wzrosły wydatki na restauracje, ale spadły na jedzenie

Z najnowszego badania Revolut wynika, że w tym roku mieszkańcy Irlandii znacznie więcej pieniędzy wydawali w restauracjach, niż na zakupy spożywcze.

Przegląd za 2022 rok pokazał, że w restauracjach wydano o 50% więcej, niż było to rok wcześniej, a i znacznie więcej wydawano na zakwaterowanie w hotelach, które nie mogą mówić, że cierpią z powodu kryzysu braku klientów, gdyż obłożenie pokoi hotelowych wróciło do normy. Dane wskazują, że statystyczny użytkownik karty płatniczej Revolut wydał o 7% mniej na artykuły spożywcze, natomiast zwiększył swoje wydatki na jedzenie „na mieście” o 50%.

Największy wzrost wydatków restauracyjnych zanotowano w grupie wiekowej 65 – 74 lata, a wydali oni o 55,6% więcej, natomiast grupa wiekowa 35 – 44 lata wydała więcej, ale tylko o 39,3%.

Zmniejszył się w kraju i dodaje się, że wyraźnie, zakup dań na wynos, a jedyną grupą, o której można mówić, że takich kupuje coraz więcej, są osoby młode w wieku od 18 do 24 lat. W tej grupie wydatki na dania na wynos wzrosły o 0,5%.

Znacznie więcej wydawano też, niż było to w roku ubiegłym na siłownie, u fryzjerów i kosmetyczek, więc wydatki wzrosły tutaj o 17,7%.

Płatnicy z Irlandii wydawali w tym roku swoje pieniądze średnio w trzech różnych krajach, a i tu widać wzrost o 23,4%. Użytkownicy kart Revolut nie zrezygnowali z pomocy charytatywnej, bo przekazali łącznie kilka milionów euro na Irlandzki Czerwony Krzyż oraz Irish Cancer Society.

W Irlandii Revolut ma około 2 miliony klientów, natomiast ich ilość stale rośnie, jak i klienci Revolut zaczęli korzystać z aplikacji, która pozwala oszczędzać, co dało łączny wzrost oszczędności w tym roku o 52%.

Bogdan Feręc

Źr: Newstalk

Photo by Ales Nesetril on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dzisiaj pogrzeb szer
W Monaghan nie ma ju