Wyraźny rozdźwięk opinii

Minister zdrowia mówi, że w niektórych przypadkach zmniejszają się listy oczekujących, ale przeciwnego zdania jest poseł Sinn Féin David Cullinane.

To właśnie poseł i jednocześnie rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane skrytykował roczny plan listy oczekujących, jaki upublicznił minister zdrowia, a ten nie powstrzymał wzrostu list oczekujących.

Ilość pacjentów na listach oczekujących wzrosła w tym roku o prawie 30 000 – powiedział poseł Cullinane.

Poseł Sinn Féin mówiąc te słowa zareagował na publikację najnowszych danych dotyczących list oczekujących, które pochodzą z National Treatment Purchase Fund, a wykazały, że ogólna lista oczekujących wyniosła 907.754 na koniec września tego roku.

Poseł Cullinane stwierdził:

– Listy oczekujących wynoszą 907.754 na koniec września, co do tej pory oznacza wzrost o prawie 30 tysięcy. Plan rocznych, krótkoterminowych list oczekujących ministra nawet nie ustabilizował list, a ich suma rośnie przez większość miesięcy w roku. Minister zdrowia wciąż nie opublikował wieloletniej strategii dotyczącej list oczekujących i nie ma innego planu poza outsourcingiem w redukcji list oczekujących. Potrzebujemy większej pojemności w naszych szpitalach, a rząd musi przyjąć poważne, praktyczne podejście zarówno do reform, jak i planowania siły roboczej. Bez zajmowania się deficytami zdolności, w tym łóżek, diagnostyki i możliwości sal operacyjnych; kwestie retencji; i deficyty szkoleniowe, nie będziemy w stanie trwale skrócić list oczekujących ani zająć się kryzysem w naszych oddziałach ratunkowych.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Image by Paul Brennan from Pixabay 

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Koalicja zajmie się
Irlandzkie wojsko mu