Warwick konsoliduje swoją ofertę w Mayfair poprzez zakup nieruchomości przy Green Street

Grupa Warwick Investment nabyła dwa budynki przy Green Street, aby zwiększyć ofertę nieruchomości w dzielnicy Mayfair i rozszerzać zakres świadczonych usług najmu w centralnej części Londynu.

Jest to zwieńczenie bardzo pracowitych 12 miesięcy dla amerykańskiej firmy typu private equity, która kontynuuje konsolidację własnościowych bloków inwestycyjnych w najgorętszych lokalizacjach w centrum Londynu.

Warwick rozwija swoją markę i jest obecnie kluczowym podmiotem prywatnym świadczącym usługi najmu w Mayfair i Belgravii, posiadając 21 budynków w swojej ofercie nieruchomości na wynajem. Celem firmy jest znalezienie się wśród 10 największych prywatnych podmiotów wynajmujących nieruchomości w stolicy Wielkiej Brytanii.

Oferta nieruchomości przy Green Street obejmuje dwa budynki z czerwonej cegły w stylu wiktoriańskim, zlokalizowane w sercu Mayfair, które po raz pierwszy stają się przedmiotem transakcji. W obu budynkach znajduje się łącznie prawie 10 tys. stóp kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Są to budynki wielorodzinne obejmujące różne typy mieszkań: od jednopokojowych aż po trzypokojowe.

Zakup ten ma strategiczne znaczenie dla firmy Warwick ze względu na lokalizację nieruchomości w pobliżu niedawno nabytego zabytkowego budynku wielorodzinnego przy 13/13A North Audley Street.

Strategia zakupu jest spójna z koncepcją konsolidacji skupisk dużych budynków w głównych dzielnicach Londynu, w celu stworzenia różnorodnej oferty nieruchomości w centralnej części miasta.

Andrew J. Chrysostomou, dyrektor zarządzający wyższego szczebla na Wielką Brytanię:

„Po inwestycji przy North Audley Street uznaliśmy, że nieruchomości przy Green Street będą dla nas kluczowym celem. Stanowią one doskonałe uzupełnienie naszej oferty zarówno w Mayfair, jak i w szerszym ujęciu. Mamy w gotowości ponad 100 mln funtów i będziemy w dalszym ciągu starać się rozbudowywać portfel aktywów”.

Kate Richard, założyciel i dyrektor generalny:

„Niedawny wzrost popytu w ścisłym centrum London wyraźnie kontrastuje z wyjątkowo mało elastyczną ogólną podażą mieszkań. Nadal uważamy, że znaczny popyt ze strony najemców w połączeniu z ograniczoną podażą stanowi pozytywny kontekst dla trajektorii wartości czynszów w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w centralnej części Londynu, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę trudne warunki makroekonomiczne”.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1849917/Greenstreet_Mayfair.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/897718/Warwick_Group_Logo.jpg

Źródło: Warwick Investment Group

Źródło informacji: PR Newswire

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS: