Uwaga na gorący weekend

Już dzisiaj w kraju powinno zrobić się bardzo ciepło, ale wręcz upalna pogoda ma być dziełem zbliżającego się weekendu.

Jak zapowiadają meteorolodzy, w najbliższych dniach nad Irlandią rozbuduje się silny front wysokiego ciśnienia, co zwiastuje słoneczną pogodę, ale i raczej wysokie temperatury. Dzisiaj rtęć w termometrach dotrzeć ma maksymalnie do 23 stopni Celsjusza i takie wartości pozostaną z nami przez dwa dni, ale już w sobotę i niedziele, temperatura może być jeszcze wyższa.

Wg Met Éireann nie można wykluczyć, że weekend charakteryzować się będzie brakiem opadów na większym obszarze Irlandii, a na niebie dominować będzie słońce, natomiast termometry wskazywać nawet 25 stopni Celsjusza.

Jak podkreślają synoptycy, w słońcu będzie jeszcze cieplej, więc warto zabezpieczyć się w osłony głowy, aby nie doprowadzić do przegrzania organizmu.

Lekarze apelują natomiast, by w nadchodzących gorących dniach, spożywać większą ilość niesłodzonych napojów, ale i chronić się przez palącymi promieniami słońca w miejscach zacienionych. Osoby cierpiące na schorzenia układu naczyniowo-sercowego, powinny natomiast unikać miejsc nasłonecznionych i częściej przebywać w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Europejskie lotnictw
„Gospodarstwa domo