Ustawa z 2007 r. o cenach maksymalnych musi zostać wykorzystana

Pomorze to gospodarstwom domowym zmagającym się z kryzysem kosztów utrzymania i będzie realnym wsparciem dla społeczeństwa.

Ged Nash rzecznik Partii Pracy ds. finansów i wydatków publicznych, skrytykował rząd za niewykorzystywanie dostępnych praw do zarządzania kosztami życia w kryzysie.

  • Regulatorzy nie podejmują działań w sprawie eskalacji podwyżek cen
  • Komisja Europejska potwierdziła, że ​​ograniczenia energetyczne są opcją dla Irlandii
  • Przesłuchania w Komitecie Przedsiębiorstw w sprawie żądanych zamówień z maksymalną ceną

Poseł Nash powiedział:

– Ponieważ gospodarstwa domowe w całym kraju odczuwają ból przy dystrybutorach, a organy regulacyjne wydają się nie znać swojego mandatu do ochrony interesów konsumentów, nadszedł czas, aby rząd sięgnął po narzędzie do ustalania maksymalnej ceny w ustawie o ochronie konsumentów z 2007 roku. W związku z przewidywanym 25% wzrostem niektórych rachunków za energię elektryczną, niepokojące jest to, że ESRI poinformowała, iż ​​bezpośrednią konsekwencją tego może być nawet 43% irlandzkich gospodarstw domowych dotkniętych ubóstwem energetycznym. Ważne jest, aby zauważyć, że Komisja Europejska wskazała w maju, że limity cen energii, które są sprawą regulatora energii i rządu, mogą być opcją dla krajów takich jak Irlandia, które nie są bezpośrednio połączone z europejską siecią. Napisałem już do Przewodniczącego Wspólnego Komitetu Oireachtas ds. Przedsiębiorstw z prośbą o postawienie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przed Komisją w celu zbadania kwestii zamówień na artykuły codziennego użytku z maksymalną ceną w okresie kryzysu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Finucane z zadowolen
Raport ESRI potwierd