Udostępnianie zdjęć z wypadków drogowych musi być zabronione

Rzecznik prasowy ds. transportu Duncan Smith wprowadził czwartek pod obrady ustawę zakazującą rejestrowania lub publikowania zdjęć zrobionych na miejscu wypadku drogowego.

Ustawa o ochronie ofiar wypadków przed bezprawnym rejestrowaniem obrazów Ustawa 2022 została stworzona w odpowiedzi na niedawne niepokojące i groteskowe zjawiska udostępniania w Internecie zdjęć ofiar wypadków drogowych.

Poseł Smith powiedział:

– Zamieszczanie i udostępnianie zdjęć wykonanych przez osoby, które znalazły się na miejscu wypadku, stało się zbyt powszechne. Fakt, że członkowie rodziny i przyjaciele mogą być narażeni na takie szkodliwe i groteskowe obrazy, zanim jeszcze dowiedzą się o wypadku, jest niewybaczalny. Jest to głęboko lekceważące i niepokojące wtrącanie się w prywatny żal, a proceder, którego należy zakazać. Trudna zimna rzeczywistość jest taka, że ​​każdego roku w wyniku kolizji drogowych dochodzi do od 150 do 200 ofiar śmiertelnych na drogach i około 8 000 rannych. Prawie nie ma w tym kraju osoby, która w swojej rodzinie, kręgu przyjaciół lub społeczności nie miała bezpośredniego ani pośredniego doświadczenia z poważnym wypadkiem samochodowym skutkującym śmiercią lub poważnymi obrażeniami. Coraz częściej An Garda Síochána wydaje zdecydowane prośby bezpośrednio po poważnym wypadku, aby ludzie nie dzielili się tego typu zdjęciami i powinni tego zaprzestać.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Jak nie kijem, to go
Kryzys mieszkaniowy