Jak nie kijem, to go pałą

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Sinn Féin to partia bezczynności klimatycznej bez wizji lub polityki w zakresie osiągania celów

Według posła Fine Gael Richarda Brutona, Sinn Féin to partia bezczynności klimatycznej bez wizji i spójnej polityki wobec jednego z największych wyzwań naszych czasów.

Deputowany Bruton, przewodniczący Partii Parlamentarnej Fine Gael, powiedział:

– Po raz kolejny jasne jest, że zmiany klimatyczne nie mają większego znaczenia dla Sinn Féin. Liderka partii Mary Lou McDonald nie wspomniała o tym ani razu w swoim oświadczeniu w Dáil podczas wtorkowego wniosku o wotum zaufania rządu. Ich słabość w tej sprawie została zademonstrowana później tego wieczoru podczas wywiadu medialnego przeprowadzonego przez rzecznika partii, Darrena O’Rourke’a. Podczas debaty na temat działań klimatycznych z liderem Lidera Partii Zielonych, poseł O’Rourke nie był w stanie określić, gdzie partia stoi w szeregu kwestii, takich jak cele emisyjne wokół rolnictwa i transportu, oraz w jaki sposób zrealizuje propozycje zawarte w rządowy plan działań na rzecz klimatu. Partia twierdzi, że jest zaangażowana w sprawiedliwość klimatyczną i sprawiedliwą transformację dla Irlandii, ale nie może powiedzieć, jak to zrobi ani za to zapłaci. Sprzeciwiają się podatkowi węglowemu, mimo że prawie każdy klimatolog twierdzi, że ustalanie cen dwutlenku węgla jest częścią rozwiązania i odmawia podjęcia środków niezbędnych do ochrony naszego środowiska. Ich niespójność nie dziwi, że pochodzi z partii populistycznej, która nieustannie oferuje niedopracowane i niedrogie rozwiązania niektórych z największych wyzwań, przed którymi stoi kraj. Jedyne, czego chcą, to brzmienia i proste rozwiązania. W przeciwieństwie do tego, rząd zobowiązał się do przemyślanych i zaplanowanych rozwiązań, aby pomóc opuścić planetę w lepszym miejscu, upewniając się, że odgrywamy naszą rolę. Budżety węglowe na kolejne trzy pięcioletnie cykle zostały zatwierdzone przez rząd pod koniec lutego i przyjęte w kwietniu. Sektorowe pułapy emisji zostaną wkrótce uzgodnione przez rząd, a wszelkie cele muszą uwzględniać szczególną gospodarczą i społeczną rolę rolnictwa, jak określono w ustawie o klimacie. Wdrażamy Narodowy Program Modernizacji, dzięki któremu tysiące domów każdego roku stanie się cieplejsze i wygodniejsze do życia. Inwestujemy w energię odnawialną, lepszy i tańszy transport publiczny oraz całą infrastrukturę, która ułatwia ludziom dokonywanie bardziej zrównoważonych wyborów.

*

Wielce szanowny Panie pośle, nie rozumiem argumentu, iż podczas debaty o wotum nieufności dla rządu, bo nie był to wniosek zaufania, Mary Lou McDonald nie dotknęła zagadnień klimatycznych. Gdyby natomiast to zrobiła, mógłby Pan uznać, że nie ma to związku z wotum nieufności, z jakim wystąpiło Sinn Féin, więc miałoby tu zastosowanie polskie powiedzenie, jak nie kijem, to go pałą.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Abonament TV równie
Udostępnianie zdję
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.