Abonament TV również za telefon

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Jeżeli propozycje gabinetu zostaną zrealizowane, nie będzie właściwie człowieka w Irlandii, który nie będzie płacił abonamentu telewizyjnego.

Wcześniej rząd zapowiadał, że zniesie abonament telewizyjny i wprowadzi jakąś formę opłaty, aby zwiększyć dochody narodowego nadawcy radiowo-telewizyjnego oraz ukrócić proceder unikania wnoszenia opłaty od telewizorów.

Propozycja ewoluowała jednak bardzo mocno, gdyż w toku prac uznano, że telewizję można przecież oglądać również na komputerach i laptopach, więc pojawiła się idea, aby opodatkować również posiadaczy tych urządzeń.

Najnowsze propozycje idą jeszcze dalej, bo stwierdzono, że teraz, każde urządzenie elektroniczne, które związane jest z telekomunikacją, oferuje możliwość odbioru przekazu telewizyjnego, czyli tablety, iPhony oraz telefony komórkowe, również powinny zostać objęte opłatą telewizyjną.

Część osób, które uważa RTÉ za tubę propagandową rządu, sprzeciwia się temu rozwiązaniu, jak i użytkownicy sprzętu elektronicznego, którzy twierdzą, że nie mają telewizorów, więc nie muszą płacić abonamentu, ale i nie oglądają irlandzkiej telewizji, gdyż korzystają wyłącznie z przekazu streamingowego, ale tylko do oglądania filmów od dostawców nienależących do grupy RTÉ. Tym samym nie godzą się, aby opłata telewizyjna, która przekazywana jest RTÉ, dotyczyła właśnie ich.

Są też tacy, którzy w mediach społecznościowych z dużą niechęcią wypowiedzieli się o propozycji nałożenia opłaty telewizyjnej na telefony komórkowe, bo jest to wg nich wyraźna próba zdobycia pieniędzy na nadawcę, który nie oferuje odpowiedniej jakości programów.

*

Twierdzenia, że rząd chce wyłącznie wyłudzić od nas pieniądze na utrzymanie RTÉ, jest prawdziwe, bo przecież wcale nie musi nakładać opłat telewizyjnych na posiadaczy komputerów, laptopów, tabletów i telefonów komórkowych. Wystarczy, aby internetowy dostęp do publicznej telewizji był płatny, więc korzystać będą z tego osoby, które uiszczą stosowną opłatę. O ile takiej na rzez narodowego dostawcy informacji nie wniosą, będzie to gwarancją, że telewizji RTÉ nie używają do pozyskiwania wiadomości. Tym samym, nie trzeba będzie opodatkowywać osób, które nie używają telewizorów, a są w ocenie rządu oszustami abonamentowymi, bo drogą internetową oglądają programy nadawcy państwowego.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Meteorolodzy ostrzeg
Jak nie kijem, to go

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!