Tesco skutecznie tnie płace pracowników zmianami w grafikach

Rzeczniczka Sinn Féin ds. przedsiębiorstw, handlu i zatrudnienia Louise O’Reilly powiedziała, że ​​decyzja Tesco Ireland o jednostronnym wprowadzeniu znaczących zmian w grafiku niektórych pracowników jest w rzeczywistości obniżką płac, ponieważ decyzja będzie kosztować pracowników tysiące euro w utraconym dochodzie.

Jedna z twarzy Sinn Féin wezwała Tesco do współpracy ze związkiem zawodowym pracowników Mandate i rozwiązania problemów w sposób dojrzały, poprzez konstruktywny dialog.

Posłanka O’Reilly powiedziała:

– Niedawno Tesco Ireland ogłosiło decyzję o jednostronnym wprowadzeniu znaczących zmian w grafikach instore „Dot Com Pickers” – pracowników realizujących zamówienia składane przez kupujących online. Posunięcie, które pracownicy i Związek Zawodowy Mandate opisali jako „nieoczekiwane”, będzie kosztowało pracowników tysiące euro z utraconych dochodów. Zmiany będą miały nie tylko konsekwencje finansowe dla pracowników, ale także problemy z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym i wpływać na inne koszty pośrednie dla pracowników. Trudno uwierzyć, że taka zmiana zostanie przeprowadzona, a jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że firma robi to bez negocjacji ze związkiem zawodowym pracowników Mandate. Wygląda na to, że dobra wola pracowników pierwszej linii, którzy dali z siebie wszystko podczas pandemii Covid-19, wyczerpała się w Tesco Ireland. Ważne jest, aby Tesco Ireland współpracowało ze związkiem zawodowym pracowników Mandate i rozwiązywało problemy w dojrzały sposób poprzez konstruktywny dialog.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Samuel Regan-Asante on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Na decyzji rządu zy
Rząd musi zająć s