Rząd musi zająć się problemami w National Ambulance Services

Rzecznik ds. zdrowia w Partii Pracy Duncan Smith wezwał rząd do przystąpienia do stołu i zainwestowania w irlandzkie National Ambulance Services (NAS).

Poseł Smith powiedział, że HSE musi pilnie przedstawić uzasadnienie biznesowe, aby zająć się niepowodzeniem we wdrażaniu reform pogotowia zgodnie z raportem „Role i obowiązki”.

Duncan Smith stwierdził:

– Reformy w irlandzkim NAS są już dawno spóźnione. Partia Pracy domaga się natychmiastowego zaangażowania ministra zdrowia oraz ministra ds. wydatków publicznych i reform w celu wdrożenia pełnych zaleceń zawartych w raporcie, który został uzgodniony z kierownictwem i SIPTU. W raporcie zidentyfikowano nowe struktury służby, w tym zmienione siatki płac, które uwzględniają funkcje pełnione przez pracowników. Aż trudno uwierzyć, że rząd wciąż ociąga się z tak istotnymi podwyżkami płac, za tak ważną pracę. Nasze Pogotowie Ratunkowe traci personel i jest już całkowicie przeciążone. Jaki komunikat wysyła ten brak działań potencjalnym rekrutom, a także ciężko pracującym osobom w tej służbie? To niewiarygodne, że państwo pozwala na restrukturyzację naszego NAS, podczas gdy wiemy, że potrzeba wsparcia i inwestowania w tę usługę jest desperacko potrzebna. Pracownicy nie mogą nadal płacić ceny za bezczynność rządu. Podobnie jak wszyscy inni pracownicy, personel NAS nie jest odporny na wysokie koszty utrzymania. Rząd musi przestać niedoceniać kluczowej pracy, jaką wykonują ci ludzie. Wiemy, że szybka reakcja przeszkolonych ratowników medycznych może zadecydować o życiu lub śmierci. Należy przydzielić zasoby w tym obszarze, aby zapewnić, że Pogotowie Ratunkowe w Irlandii jest w pełni sprawne i funkcjonalne.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Photo Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 William Murphy

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Tesco skutecznie tni
Zyskają tylko firmy