Tathony House Victory pokazuje, jak najemcy mogą walczyć

Lokatorzy, którym grozi masowa eksmisja w Tathony House, odnieśli zwycięstwo, ponieważ ich zawiadomienia o eksmisji zostały uznane za nieważne przez Residential Tenancies Board. 

W październiku 2022 r. wszystkim 34 gospodarstwom domowym powiedziano, że muszą się wyprowadzić do 2 czerwca 2023 r., ponieważ właściciel sprzedaje blok. Od tego czasu lokatorzy organizowali liczne protesty i wiece przeciwko masowym eksmisjom, a także kierowali sprawy do RTB.

Lokatorzy prowadzili kampanię, aby skłonić Radę Miasta Dublina do zakupu bloku, ale właściciel odmówił współpracy z Radą.  

Sprawa Tathony House pokazuje, że najemcy mogą wygrać, jeśli będą walczyć i dochodzić swoich praw. Wielu najemców obawia się podjęcia spraw w RTB lub przekroczenia limitu, ponieważ mogą nie otrzymać referencji od właściciela lub nawet zostać wpisanym na czarną listę. Często najemcy opuszczają mieszkanie i przenoszą się do droższych i mniej odpowiednich mieszkań, nawet jeśli nie muszą.

Organizacja People Before Profit wspierała setki najemców stojących przed wizją eksmisji od Sligo do Dún Laoghaire, udzielając porad i pomagając w organizowaniu kampanii. Wzywamy każdego najemcę do walki o swoje prawa i do przeciwstawiania się eksmisjom.    

People Before Profit wezwała też do wprowadzenia zakazu wszelkich eksmisji bez winy, ograniczenia czynszu i zwiększenia praw najemców.

Dołącz do People Before Profit, aby dołączyć do walki z chciwymi właścicielami i zgniłym rządem!

Bogdan Feręc

Źr. People Before Profit

Photo by People Before Profit

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Prawa gospodarcze i
Właściciele kredyt