Sytuacja w szpitalach jest tragiczna

Najnowsze dane o przepełnieniu w szpitalach pokazują, że szef resortu nie radzi sobie z sytuacją i jego słowa o środkach, jakie są wprowadzane, są jedynie słowami, które nie przekładają się na rzeczywistość.

Informacje, które właśnie zostały opublikowane, pokazują, że na łóżko na szpitalnej sali czekało w sierpniu 9720 pacjentów, więc tylu zmuszonych było leżeć na szpitalnych przystawkach. To kolejny miesięczny rekord – mówi organizacja reprezentująca personel szpitalny, więc zatrudnianie większej ilości lekarzy, nie zmieni nic, o ile nie przybędzie w kraju łóżek szpitalnych.

Jak twierdzą przedstawiciele Irlandzkiej Organizacji Medycznej, to kolejny miesięczny rekord, jaki padł w kraju, a nie widać, by kryzys łóżkowy miał się wkrótce skończyć.

Organizacja dodała, jak i ta reprezentująca pielęgniarki oraz położne, że zbliżamy się od okresu jesienno-zimowego, w to wówczas znacznie zwiększa się ilość pacjentów szukających pomocy.

Obie organizacje stwierdziły, że o ile minister zdrowia Stephen Donnelly nie zagwarantuje pieniędzy na dodatkowe łóżka dla pacjentów, zimą możemy mieć w kraju prawdziwy dramat łóżkowy i wskaźniki osób chorych leczących się na wózkach, które ustawiane są na szpitalnych korytarzach, będą tak wysokie, jak nigdy wcześniej.

Część analityków, ekspertów i środowiska medycznego twierdzi, że rozwiązanie całej sytuacji jest jedno i po pierwsze oprócz zwiększenia ilości personelu szpitalnego, powinno się wybudować kolejne placówki lecznictwa zamkniętego. Bez tych inwestycji irlandzka służba zdrowia, nigdy nie poradzi sobie z problemem przepełniania w szpitalach.

Bogdan Feręc

Źr. The Liberal

Photo by Martha Dominguez de Gouveia on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Bunt przed podwyżka
Met Éireann wybrał