Strajki w Ryanair coraz bardziej prawdopodobne

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Zapowiedzi o nadchodzącej fali strajków wśród personelu pokładowego Ryanair są coraz głośniejsze, a najczęściej słychać je ze strony osób zatrudnionych przez tę linię w Hiszpanii.

To z kolei oznacza, że najpopularniejszy kraj letniego wypoczynku mieszkańców Irlandii, zablokować może możliwość lotów do tego państwa, więc nie będzie można do niego polecieć, ani z niego wrócić Ryanairem.

Obecnie prowadzone mają być rozmowy z centralami związkowymi reprezentującymi pracowników Ryanair we Francji, Włoszech, Portugalii oraz Hiszpanii, ale najostrzejsze żądania, głównie płacowe, wysuwa się w Hiszpanii, więc tam istnieje najwyższe ryzyko podjęcie akcji strajkowej.

Wiele osób związanych z lotnictwem cywilnym już teraz mówi, że spodziewają się w najbliższym czasie, czyli w porze letniej, dużych zakłóceń na trasach do wymienionych wcześniej krajów, jednak dodają, że najbardziej prawdopodobne są one w przypadku Hiszpanii.

W związku z takimi zapowiedziami może się okazać, iż wiele wakacyjnych planów zostanie zepsutych, a wszystko przez strajki personelu kabinowego, który nie może dojść do porozumienia z władzami Ryanair.

Ten rok stać się miał ucieczką od wszelkich złych wydarzeń, jakie miały miejsce wcześniej, wiele osób chciało wyjechać na zasłużony wypoczynek, zapomnieć o drożyźnie, rosnących cenach paliw i towarów na sklepowych półkach, jednak jest obecnie wielce prawdopodobne, iż poprzez strajki, również wakacje okażą się dla nich drogą przez mękę.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Unia Europejska groz
Pierwsze 120 autobus
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.