Statki M/V Riva Wind i M/V Arizona wypłynęły z Ukrainy, transportując 105 tys. ton zboża

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Ziarno w Rosji odbierają dwa kolejne statki.

DŻAKARTA, Indonezja, 8 sierpnia 2022 r. /PRNewswire/ — Statek M/V Riva Wind należący do Harvest Commodities wypłynął z Portu Odessa na Ukrainie, transportując 50 tys. ton zboża, a drugi statek, M/V Arizona, opuścił ukraiński Port Chornomorsk z kolejnymi 55 tys. ton zboża na pokładzie. Zboże należy do PT Comexindo International – wspólnego przedsięwzięcia ustanowionego pomiędzy Harvest Commodities SA a indonezyjską Grupą Arsari.

Są to jedne z pierwszych statków, jakie wypłynęły z komercyjnym ładunkiem z portu Odessa od czasu wybuchu konfliktu, tj. po 24 lutego 2022 r. Ich bezpieczne przejście było możliwe dzięki niestrudzonym wysiłkom i porozumieniu między rządami Stanów Zjednoczonych, Rosji, Ukrainy, Turcji i Indonezji, a także ONZ.

„Chciałbym pogratulować przywódcom Stanów Zjednoczonych, Rosji, Ukrainy, Indonezji i Turcji podjęcia współpracy i wypracowania wspólnej płaszczyzny porozumienia, która pozwoli złagodzić globalny niedobór żywności – powiedział Gaurav Srivastava, prezes Harvest Commodities SA. – Mam nadzieję, że będzie to pierwszy krok w kierunku deeskalacji konfliktu. Pragnę też gorąco podziękować kapitanom i załogom obu statków, którzy od lutego 2022 r. cierpliwie czekali na pokładach swoich statków na Ukrainie. Wyprowadzenie statków z mocno zaminowanego portu w Odessie to akt wielkiej odwagi i umiejętności”.

Statki aktualnie kierują się do Turcji.

Również dwa kolejne statki odbierają zboże należące do Harvest Commodities z Noworosyjska w Rosji – M/V Shark 25 tys. ton zboża i M/V Bronco 10 tys. ton zboża.

Srivastava powiedział: „Biorąc pod uwagę fakt, że Indonezja jest przywódcą G20, prezes Arsari Hashim Djojohadikusumo i ja dzielimy wspólną wizję wspierania inicjatywy programu żywnościowego zarówno Rosji, jak i Ukrainy. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wykonywać tę pracę razem”.

Jest to pierwszy z wielu transportów związanych z zakupem zboża przez PT Comexindo International od rosyjskich i ukraińskich rolników w celu jego późniejszej odsprzedaży międzynarodowym nabywcom.

Harvest Commodities SA jest międzynarodowym nabywcą i dystrybutorem produktów rolnych, ukierunkowanym na dopasowywanie podaży do popytu, zarządzanie łańcuchem dostaw i tworzenie wartości poprzez spersonalizowane usługi z zakresu logistyki, finansów i ograniczania ryzyka. Firma prowadzi działalność w Los Angeles (USA), Moskwie (Rosja), Kijowie (Ukraina), Genewie (Szwajcaria) i na Dżakarcie (Indonezja).

PT Comexindo International, firma znana wcześniej pod nazwą PT Prima Comexindo, należy do Grupy Arsari i prowadzi działalność w handlu międzynarodowym od 1986 r., szczególnie w następujących krajach i regionach: Rosja, Ukraina, Kazachstan, Azerbejdżan, Uzbekistan, kraje byłej Jugosławii, Afryka i Azja Południowo-Wschodnia.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1873699/harvest.jpg

Źródło: Harvest Commodities SA

Źródło informacji: PR Newswire

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!