Śledzenie za tańsze ubezpieczenie

Część kierowców zgodziłoby się na zamontowanie w ich samochodach specjalnych czujników śledzących, aby móc płacić niższe ubezpieczenie.

Co ciekawe, w ankiecie People Insurance większość mówiła, że rozważy taką możliwość, ale tylko w przypadku, jeżeli urządzenia monitorujące sprawdzać będą wybrane parametry jazdy samochodu, w tym prędkość i niebezpieczne zachowania pojazdu. Nie godzą się jednak na kontrolowanie tras ich przejazdu.

W ankiecie, jaką przeprowadzono na 1000 kierowcach, 33% stwierdziło, że zgodzą się na zamontowanie urządzeń śledzących, jeżeli otrzymają gwarancję, iż płacić będą niższe ubezpieczenie komunikacyjne.

Jest w tym wszystkim jeszcze jedna ciekawostka, ponieważ dane z rynku ubezpieczeń komunikacyjnych mówią, iż koszty ubezpieczeń samochodów spadają, ale 50% kierowców deklaruje, że w ich przypadku ubezpieczenia są droższe. 24% respondentów uznało, że pójdzie na szkolenie poprawiające ich wiedzę o prowadzeniu pojazdów i zachowaniu na drodze, jeżeli wiązać się to będzie z niższymi kosztami ubezpieczenia. 21% ograniczy ilość podróży, aby koszt ubezpieczenia pojazdu był nieco niższy.

Dyrektor generalny Peopl Insurance Paul Walsh powiedział:

– Pomimo różnych działań podejmowanych przez rząd w celu obniżenia kosztów ubezpieczenia samochodu, z naszej ankiety jasno wynika, że ​​nie wszyscy kierowcy korzystają z obniżonych cen ubezpieczeń. Rzeczywiście, dla wielu kierowców koszty ubezpieczenia samochodu rosną. Podczas gdy czynniki zewnętrzne niewątpliwie mają do odegrania rolę we wzroście doświadczanym przez niektórych kierowców. Brak zmiany ubezpieczyciela przy odnowieniu, zawsze oznacza, że ​​ludzie przepłacają za swoją składkę. Lojalność wobec tylko jednego ubezpieczyciela nie popłaca. Zawsze powinieneś sprawdzić, czy możesz uzyskać lepszą ofertę ubezpieczenia samochodu w lokalnej kasie kredytowej.

Tylko 14% w badaniu zadeklarowało, że koszt ich ubezpieczenia został obniżony w ostatnim roku, a kolejne 33% – pozostał praktycznie taki sam. Kobiety częściej odpowiadały, iż ich ubezpieczenie komunikacyjne wzrosło i była to grupa 56%, natomiast tak samo odpowiedziało 49% mężczyzn.

Największych wzrostów opłat w ubezpieczeniach samochodowych doświadczyła grupa wiekowa od 35 do 44 lat i 60% respondentów z tej grupy mówiło o droższym ubezpieczeniu komunikacyjnym. Mniej, bo 34% zgłosiło takie doświadczenie w grupie wiekowej 18 – 24 lata.

Już teraz, aby obniżyć koszty ubezpieczenia, część mieszkańców rzadziej korzysta z samochodu, a z badania wynika, iż najczęściej robili to mieszkańcy Dublina. 31% kierujących ze stolicy zadeklarowało zmniejszenie ilości podróży w najbliższej przyszłości, natomiast w Munster było to 20%. W Connacht i Ulsterze zmniejszenie przejechanej ilości kilometrów deklaruje 15% kierowców.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Syed Hussaini on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
US Army expands base
Stanowcze „nie”