Sinn Féin nie skrytykowało Rosji, czego dowodem są słabe wyniki głosowania partii w Europie

O niepowodzeniu Sinn Féin w krytyce Rosji świadczą ich żenująco słabe wyniki głosowania w Parlamencie Europejskim, powiedział senator z Fine Gael.

Senator z Dún Laoghaire Barry Ward powiedział, że raport VoteWatch Europe na temat analizy głosów oddanych w Parlamencie Europejskim od 2019 r. podkreśla nadal słabe stanowisko Sinn Féin w sprawie Rosji.

Senator Ward stwierdził:

– Biorąc pod uwagę wojnę rozpętaną przez Putina w Europie, jest niczym innym jak zakłopotaniem, że Irlandia jest jednym z najmniej krytycznych krajów Rosji, wśród państw członkowskich UE. Podczas gdy Irlandia uzyskała ogólny wynik tylko 65% naszej asertywności wobec Rosji, a wynik Sinn Féin był znacznie niższy i wyniósł mniej niż 43%. Często widzimy, jak eurodeputowani Sinn Féin przytulają się do Rosji, nie głosując za rezolucjami przeciwko Putinowi i jego rządowi. Weźmy tylko jeden przykład, eurodeputowana Lynn Boylan i jej koledzy głosowali przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego z 2019 r., która krytykowała aneksję Krymu przez Rosję i ingerencję tego kraju w wybory europejskie. Te decyzje posłów Sinn Féin do PE są całkowicie sprzeczne z tym, co cenimy i co reprezentujemy jako naród. Co do tego, słabe wyniki głosowania tej partii w Parlamencie Europejskim w potępieniu reżimu Putina znacząco przyczyniły się do umieszczenia Irlandii na czwartej pozycji od dołu pod względem krytykowania Rosji. Nic dziwnego, że posłowie do PE Mick Wallace i Clare Daly mieli średnio 16,7% krytyki. Ten przerażający wynik jest znacznie niższy niż wynik Sinn Féin. Jednak w przeciwieństwie do eurodeputowanych Wallace’a i Daly’ego, przedstawiciele Sinn Féin promują się jako członkowie zwyczajnej partii politycznej. Z tego powodu Sinn Féin musi być utrzymany na wysokim poziomie. Fine Gael stanowczo potępia Rosję i reżim Putina, a my niezłomnie popieramy Ukrainę. Raport VoteWatch Europe wykazał, że Fine Gael miał średnio 90,2% poziom krytyki Rosji. Będziemy nadal opowiadać się za obywatelami Ukrainy i nie będziemy przepraszać za przeciwstawienie się straszliwemu reżimowi Putina.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kierowcy wściekli n
„Spadek cen ropy n