Sinn Féin musi się wziąć w garść

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Do tej pory niekwestionowanym liderem sondaży była partia Mary Lou McDonald, ale ostatnie rewelacje w kwestiach finansowych, ale i zmiana opinii o wojnie na Ukrainie oraz radykalne stanowisko wobec Rosji, ale też migrantów nie przysporzyły ugrupowaniu popularności.

Najnowsze badanie opinii publicznej wykazało, że Sinn Féin traci nieco na popularności i powinno zastanowić się, w jaki sposób odbudowywać zaufanie oraz zyskiwać większą ilość zwolenników. Obecnie popularność Sinn Féin wynosi 31%, więc o 1% mniej, niż było to jeszcze w styczniu tego roku, a trend spadkowy widzimy od kilku miesięcy.

Dla niektórych na szczęście również poparcie dla Fine Gael zaczęło spadać i aktualnie wynosi 22%, co oznacza stratę 3 punktów procentowych.

Zaskoczeniem może być ocena Fianna Fáil, bo tu mamy zwrot tendencji i wzrost popularności na poziomie 2%, czyli głos oddać chce na partię Micheála Martina 18% wyborców.

Partia Zielonych utrzymuje się na poziomie 4%, więc nie ma w tym przypadku żadnych zmian, natomiast Aontú i Partia Pracy mają po jednym dodatkowym punkcie.

Zapytano też w badaniu Sunday Independent, czy Irlandia przyjęła zbyt dużo migrantów, a odpowiedzi twierdzącej udzieliło 56% respondentów. 30% było zdania przeciwnego, a 14% nie ma zdania w tej sprawie.

Trochę inaczej wyglądają badania z Irish Mirror, gdzie już 76% odpowiedziało, że Irlandia przyjmuje zbyt wielu uchodźców i migrantów, a 70% czytelników dodało, że nie zwraca już uwagi na teksty zajmujące się migracją. Najmniej osób krytycznie ocenia kwestie migracyjne, którzy są czytelnikami Irish Times, bo w tym przypadku tylko 39% wykazuje nastroje sprzeciwiające się uchodźcom, a 44% stwierdza, że w kraju jest ich zbyt dużą ilość.

Ogólny trend jest jednak taki, iż coraz słabiej ocenia się migrantów i uchodźców, których ma być zbyt dużo w kraju, a i władze pomagają im w zbyt dużym zakresie.

Bogdan Feręc

Źr: Newstalk

Photo by Firmbee.com on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Budowniczy z Irlandi
Ponad 70% Polaków o