Rząd musi przedłużyć termin składania wniosków i wyjaśnić kryteria kwalifikujące do płatności pandemicznej

Rzecznicy Sinn Féin ds. wydatków publicznych i reform Mairéad Farrell oraz ds. zdrowia David Cullinane wezwali swoich odpowiedników w rządzie, ministra Michaela McGratha i ministra Stephena Donnelly’ego, o wyjaśnienie kryteriów kwalifikowalności do Pandemicznej Płatności Specjalnej.

Poprosili również o przedłużenie czwartkowego terminu składania wniosków, biorąc pod uwagę, że istnieje wiele zamieszania wokół tego, kto jest uprawniony do otrzymania płatności, szczególnie w odniesieniu do agencyjnych pracowników służby zdrowia i osób pracujących dla podwykonawców.

Posłanka Farrell powiedziała:

– Skontaktowało się ze mną wielu pracowników służby zdrowia i innych, którzy pracują w placówkach opieki zdrowotnej, którzy albo nie byli w stanie uzyskać wyjaśnienia, czy kwalifikują się do złożenia wniosku, albo którzy nie byli w stanie uzyskać podpisu od swoich menedżerów. W obliczu zbliżającego się czwartkowego terminu i zamieszania wokół kryteriów kwalifikowalności, ministrowie McGrath i Donnelly powinni przedłużyć termin i wyjaśnić kryteria, aby wszyscy kwalifikujący się mogli ubiegać się o tę płatność. To najmniej, co mogliby zrobić dla tych pracowników służby zdrowia, którzy stawiają się na pierwszej linii frontu, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. 

Poseł Cullinane dodał:

– Rząd podjął decyzję o wypłacie premii pracownikom pierwszej linii opieki zdrowotnej sześć miesięcy temu, sygnalizując, że zrobią to prawie 18 miesięcy temu. Jednak podobno ponad połowa pracowników służby zdrowia wciąż nie otrzymała premii, a istnieje niejasność co do tego, kto jest uprawniony i kiedy może otrzymać wynagrodzenie. Opóźnienia w płaceniu pracownikom ich płatności pandemicznych to absolutna porażka przywództwa. Jest to jawny brak szacunku dla naszych czołowych bohaterów służby zdrowia i ich poświęceń.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wielka Brytania ma p
Rezygnacja Paula Rei