Ryanaira wybiera coraz więcej pasażerów

Niewielu przewoźników na świecie może pochwalić się takimi wynikami, jak irlandzki przewoźnik, a wszystko dzieje się w chwili, gdy linie lotnicze próbują odzyskać sprawność po pandemii.

To jednak zadanie bardzo trudne, gdyż kryzys kosztów utrzymania odczuwany jest na całym świecie, więc o ile ilość podróży wzrasta, pasażerowie szukają tańszych biletów lotniczych. Takie oferują linie budżetowe, w tym Ryanair, który może się pochwalić kolejnym wzrostem ilości przewiezionych pasażerów.

Holding Ryanair poinformował w swoim miesięcznym raporcie, że w marcu ruch pasażerski wzrósł o 12%, co przełożyło się na 12,6 miliona gości na pokładach ich samolotów.

Dane porównawcze mówią, że w marcu tego roku przewieziono 12,6 mln pasażerów, a w marcu roku ubiegłego było ich 11,2 miliona. Oznacza to również, że obciążenie lotów wynosiło w analogicznym okresie roku ubiegłego 87%, natomiast w miesiącu ubiegłym ilość pasażerów w jednym locie dotarła do 93%. Roczny wzrost zamknął się kwotą +6%.

W ujęciu rocznym dla marca tego roku przewieziono ogółem 168,6 miliona pasażerów, natomiast w roku ubiegłym rok do roku było ich 97 milionów. Jest to wzrost o 74% – dodaje Ryanair. Roczne obciążenie lotów wyniosło do marca 2023 roku 93%, a rok temu było to 82%.

W roku kończącym się w marcu Ryanair wykonał 71 350 udanych startów i lądowań, a oklaskom na pokładach maszyn latających w irlandzkich barwach, nie było końca.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Photo by Markus Winkler on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
DAA się zbroi. To b
Dramatyczne opóźni