Dramatyczne opóźnienia w badaniach NCT

Pozwolenia NCT powinny zostać przedłużone o dwanaście miesięcy z powodu opóźnień w testowaniu systemu” – powiedział poseł Tóibín.

Lider Aontú Peadar Tóibín wezwał do przedłużenia o rok wszystkich certyfikatów NCT w świetle znacznych opóźnień w systemie badań technicznych pojazdów. 

Tóibín powiedział:

– Moje biura okręgowe są zalewane telefonami od osób, które mają opóźnienia w testach NCT. To spiralne opóźnienie wywiera presję na ludzi w całym kraju, którzy potrzebują samochodów, aby podwieźć swoje dzieci do szkoły i do pracy. Tymczasem Urząd ds. Bezpieczeństwa Drogowego potwierdził mi listownie, że handlarze samochodami i dealerzy mają znaczne korzyści, jeśli chodzi o rezerwację badań NCT, w tym możliwość zarządzania i zastępowania pojazdów do przeglądu okresowego i nieograniczonej liczby ponownych badań, możliwość wcześniejszej bezpłatnej wymiany pojazdu do testu, możliwość płacenia za wiele rezerwacji jednocześnie oraz możliwość dodawania pojazdów do aktualnej listy odwołanych wraz z usprawnieniem procesu odmowy w centrum. Myślę, że musimy zreformować system, aby zapewnić, że użytkownicy dróg, którzy mieszkają w odległych obszarach lub całkowicie polegają na swoich samochodach w transporcie do szkoły i pracy, będą traktowani priorytetowo, jeśli chodzi o testy NCT. Aontú chce również rocznego przedłużenia wszystkich zaświadczeń NCT w związku ze znacznymi opóźnieniami w systemie. Trzeba mieć na uwadze fakt, że w wielu częściach kraju nie ma w ogóle transportu publicznego. Rząd siedział bezczynnie, podczas gdy osoby dojeżdżające do pracy były nękane od miesięcy. Badania Aontú wykazały, że osoby dojeżdżające do pracy zapłaciły 1,2 miliarda euro za przejazd M50 w ciągu zaledwie ostatnich dziewięciu lat. Od podwyżek cen samochodów, podwyżek cen paliw, częstszych napraw, zwiększone koszty płatnych mostów i koszty obsługi, to tylko kolejna przeszkoda w szeregu problemów dotykających osoby dojeżdżające do pracy, a czas traktujemy priorytetowo dla zwykłych użytkowników dróg, którzy potrzebują swoich samochodów i zezwoleń NCT, aby dojechać do pracy lub do sklepu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Aontú

Photo by Richard Horne on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Ryanaira wybiera cor
Irlandzki cud mieszk