Prezenty będą skromniejsze?

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Irlandia zaczęła już wchodzić w okres świąt Bożego Narodzenia, bo to i zmieniająca się oferta dla klientów, ale i wystawy zaczynają sugerować, że do świąt jest już bardzo blisko.

Niektóre ulice też zaczynają połyskiwać bożonarodzeniowym blaskiem, a mieszkańcy zastanawiają się, czy nie jest zbyt wcześnie na takie działanie. Inaczej do tego podchodzą sprzedawcy, tłumacząc, iż należy dać czas na zaopatrzenie się w świąteczne ozdoby, ale wydaje się to jednak wymówką, która usankcjonować ma tworzenie bożonarodzeniowych stoisk.

W tym kontekście zapytano mieszkańców kraju, jak oni przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia, a znakomita większość stwierdziła, że jest zbyt wcześnie, aby o nich zacząć myśleć.

Idąc dalej w dociekaniach, dziennikarze Irish Independent zaczęli dopytywać o świąteczne zakupy i prezenty, a wtedy okazało się, że na wszystko musi przyjść odpowiednia pora. O ile część świątecznych zakupów mieszkańcy Irlandii planują rozpocząć już w połowie przyszłego miesiąca, to odpowiadali również, że raczej będzie to grudzień, ale podkreślili, iż zakupy spożywcze, zrobią dopiero w ostatnich dniach przed świętami.

Co także jest ważne, zwracano uwagę, że tegoroczne święta mogą być nieco skromniejsze i zakupy dokonywane będą z większą rozwagą, by wpisać się w kryzys, jaki obserwowany jest w kraju.

Duża część odpowiadających dodawała, że prezenty umieszczane są na końcu ich list zakupów świątecznych, a będą musieli też bardzo dobrze przemyśleć, jakie będą w tym roku. Mówiono, że prezenty na Boże Narodzenie, jakimi planuje się obdarować najbliższych, będą skromniejsze i tylko takie, na jakie pozwolą domowe budżety. Wiele osób twierdziło, że chciałoby połączyć prezent z jego praktycznym zastosowaniem, a i powinien być taki, by służył przez dłuższy czas. Nie będzie też zbyt dużej ilości prezentów, jak niekiedy bywało to wcześniej, bo blichtr świąt, przesłonięty ma być kosztami utrzymania ponoszonymi przez rodziny.

Na podstawie tej sondy wyciągnięto wnioski, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą nieco skromniejsze, a i mieszkańcy Irlandii planują na nie wydać relatywnie mniej pieniędzy, niż miało to miejsce np. w roku ubiegłym. Niestety niższe wydatki świąteczne mogą okazać się niemożliwe do realizacji, a wpływać na nie będzie inflacja.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by freestocks on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Departament Spraw Za
Coraz mniej ofert pr
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.