Premier zadecydował! Dostanie wolną drogę

Ostatnie posiedzenie Dáil obfitowało w wydarzenia, a i bardzo często zabierał głos ustępujący premier, który na urzędzie pozostanie do soboty.

Micheál Martin podjął też bardzo ważną i jedną z ostatnich decyzji, gdy jest szefem państwa, a to zapewne ucieszy wiele osób. Otóż taoistach zagwarantował powagą swojego urzędu i dodał, że stanie się tak „ponad wszelką wątpliwość”, iż irlandzka przestrzeń powietrzna zostanie otwarta dla Świętego Mikołaja.

Odpowiedź padła na pytanie poselskie Cormaca Devlina, który chciał ustalić, czy gabinet Martina, dokonał wszelkich niezbędnych czynności, a też, czy udzielił już pozwoleń, by sanie Świętego Mikołaja, mogły przekroczyć przestrzeń powietrzną Republiki Irlandii?

W odpowiedzi premier Martin stwierdził:

– Chciałbym potwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że Święty Mikołaj będzie miał ułatwiony dostęp do irlandzkiej przestrzeni powietrznej. Naszą intencją jest, aby ​​Święty Mikołaj przybył na czas do dzieci naszego narodu. O to mogą być spokojne; może i nie możemy zagwarantować wielu innych rzeczy, ale to możemy zdecydowanie.

Poseł Devlin z ukontentowaniem przyjął słowa premiera i wyraził nadzieję, że gabinet dotrzyma złożonej w niższej izbie parlamentu obietnicy.  

Bogdan Feręc

Źr: Newstalk

Photo by Tim Mossholder on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Minister powinien za
Brak pomysłu na pre