Posłanka potępia atak nożem w Dublinie

Przedstawicielka Sinn Féin z Dublina Fingal Louise O’Reilly potępiła ostatni incydent na Grafton Street, w którym mężczyzna został pchnięty nożem, a stała się wyrazicielkom opinii całego ugrupowania.

Przemawiając w tej sprawie posłanka O’Reilly podkreśliła, że sytuacja robi się wysoce niebezpieczna, a policja powinna być bardziej widoczna, więc zrealizować zapowiedzi polityków koalicji rządzącej.

Louise O’Reilly powiedziała:

– Incydent na Grafton Street, w którym mężczyzna po trzydziestce został pchnięty nożem, był głęboko niepokojący. Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego ataku, musi natychmiast przekazać je Gardaí. Każdy powinien mieć prawo do bezpieczeństwa w stolicy naszego kraju, czy to Dublińczycy, pracownicy czy turyści. Jednak jasne jest, że istnieją poważne problemy związane z przestępczością w mieście, którymi rząd musi się zająć. Podczas sprawowania urzędu Fine Gael nie zainwestowało, nie sfinansowało odpowiednio i nie wykazało przywództwa dla Gardaí. W rezultacie na naszych ulicach nie ma wystarczającej liczby funkcjonariuszy, nie mają oni potrzebnych zasobów i czują się przeciążeni i niedostatecznie wspierani. To nie jest wystarczająco dobre. Sinn Féin przedstawiło nasze propozycje, aby zapewnić bezpieczeństwo społecznościom poprzez przywrócenie Gardy na nasze ulice wraz z zasobami, których potrzebują, aby bezpiecznie i skutecznie wykonywać swoją pracę. Minister sprawiedliwości Helen McEntee musi pilnie działać i wdrażać nasze propozycje, aby w końcu uporać się z problemem przestępczości w Dublinie.

To już kolejne niebezpieczne zdarzenie w Dublinie, mówią inni posłowie Sinn Féin, a jest potwierdzeniem, że stolica kraju nie jest do końca bezpieczna i wymaga znacznego zwiększenia ilości patroli na ulicach.

Posłowie Sinn Féin proponują, aby więcej patroli pieszych i zmotoryzowanych pojawiało się w ścisłym centrum miasta, ale też na jego obrzeżach oraz w miejscach uczęszczanych przez turystów. Tak samo powinno być w porze nocnej, więc w godzinach wieczornych i późną nocą, a z całą pewnością w weekendy, ilość policjantów na służbie patrolowej powinna zostać podniesiona.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Gabriel Ramos on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Spadek w rowerowym r
Szczepionka przeciw