Polska Akademia w Galway

Witamy w Polskiej Akademii w Galway, szkole sobotniej dedykowanej polskim dzieciom mieszkającym w Irlandii.

Jesteśmy nową inicjatywą, we wrześniu 2024 roku przywitamy nasze pierwsze grupy.

Inspiracją do założenia Akademii dla Magdaleny i Michała Pawłowskich były ich własne dzieci, a także kolejne pokolenie młodych Polaków i Irlandczyków z polskimi korzeniami urodzone w Irlandii. Pragną oni tworzyć miejsce bezpieczne i przyjazne dla chętnych dzieci oraz zapewnić im najlepszą edukację.

 Oboje wyemigrowali do Irlandii jako dzieci i dorastali w Galway, gdzie uczęszczali do polskiej szkoły sobotniej, w której dyrektorką była mama Magdaleny, Agnieszka Grochola. Obecnie sami są rodzicami i pragną swój język i kulturę przekazać kolejnemu pokoleniu. 

Agnieszka, doświadczona nauczycielka języka polskiego i była, wieloletnia dyrektorka Polskiej Szkoły w Galway, wnosi swoją bogatą wiedzę i doświadczenie, aby wesprzeć powstanie Akademii, pragnąc zapewnić Uczniom radosną atmosferę przyswajania języka i wysoki poziom nauczania. 

Naszą misją jest zapewnienie doskonałej edukacji obejmującej język polski, historię, kulturę i geografię Polski, przy jednoczesnym celebrowaniu bogatej różnorodności kulturowej Irlandii. Doświadczenie emigracji jak i zawodowe doświadczenie Magdaleny, byłej dyrektorki szkoły języka angielskiego na Eyre Square oraz doświadczenie Michała w nauczaniu języka angielskiego jako języka obcego sprawiają, że doceniają oni wartość dwujęzyczności i dwukulturowości.

Z radością czekamy na powitanie Twojej rodziny w naszej wspierającej społeczności.

podpis.png

Założyciele Polskiej Akademii w Galway

Zapisy do Polskiej Akademii w Galway>>>

Kontakt:

Galway Educate Togheter National School

Thomas Hynes Road, Newcastle, H91HV07

E-mail: polishingalway@gmail.com

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Zbigniew Stefanik: p
Dolar trzyma się mo