Po Truss: Dlaczego wybory do Zgromadzenia?

Potrzebujemy wyborów powszechnych, aby pozbyć się torysów!

Brytyjski sekretarz stanu Chris Heaton-Harris kontynuuje ugruntowaną torysowską tradycję traktowania ludzi na Północy z pogardą.

Grozi, że ogłosi na Północy wybory, których niewielu ludzi chce, a po których spodziewają się, że zmienią niewiele. Grudniowe wybory w Stormont nie mają nic wspólnego z pomocą ludziom w kryzysie kosztów utrzymania. Torysi chcą dodać jeszcze więcej cięć i więcej nieszczęść. Nie ma to nic wspólnego z kwestionowaniem przez DUP Protokołu Irlandzkiego, a łączy się z lekkomyślnym i samolubnym bojkotem Stormont.

Demokratyczna Partia Unionistów wspiera torysów, a torysi wspierają DUP bez względu na konsekwencje dla ludzi we wszystkich naszych społecznościach.

Istnieje uzasadnione żądanie przeprowadzenia wyborów w samej Wielkiej Brytanii po rezygnacji premier Liz Truss. Mimo setek lat doświadczeń w rządzie, Torysi są w rozsypce. Jest to partia zdominowana przez frakcje, która marzy o tym, by Wielka Brytania znów była wielka. Ale ich wewnętrzne awantury są tylko jednym odzwierciedleniem upadku brytyjskiego kapitalizmu.

Nadszedł czas, aby skończyło się również ich zwierzchnictwo nad Północą.

People Before Profit

Image by veve from Pixabay

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd nie myśli o g
Felieton sobotni Jan