Planowi zmiany godzin pracy lokali nocnych – musi towarzyszyć poprawa warunków pracy zatrudnionych

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Reformie naszego prawa gospodarki nocnej musi towarzyszyć rzeczywista poprawa warunków pracy dla osób w niej zatrudnionych, powiedziała rzecznik zatrudnienia Partii Pracy Marie Sherlock.

Z zadowoleniem przyjmując propozycje unowocześnienia irlandzkich przepisów licencyjnych, senator Sherlock powiedziała, że warunki zatrudnienia osób pracujących w porze nocnej nie mogą być pominięte.

Senator Sherlock powiedziała:

– Od wielu lat brakowało wizji i ambicji w irlandzkiej gospodarce nocnej, czego przykładem jest upadek irlandzkiej kultury klubowej. Odświeżone podejście jest bardzo potrzebne i mile widziane. Rząd musi zobowiązać się do unowocześnienia warunków pracy pracowników w gospodarce nocnej w połączeniu z przepisami licencyjnymi. Najważniejsze dla wymyślanego na nowo życia nocnego musi być przyzwoicie płatna praca. Jako minimum, rząd musi wysłać jasny komunikat, że płaca zapewniająca utrzymanie musi być podstawową stawką godzinową w pracy nocnej, a premie muszą być elementem funkcjonującym we wczesnych godzinach porannych. Musi to dotyczyć nie tylko personelu barów, klubów i restauracji, ale także personelu sprzątającego, ekipy konserwacyjnej i pracowników ochrony. Niezwykle ważne jest, aby rząd nalegał na utworzenie wspólnego komitetu pracodawców z branży nocnej, w tym zakwaterowania. Młodzi pracownicy stanowią dużą część osób wykonujących niskopłatną, niepewną pracę w gospodarce nocnej i bardzo ważne jest zapewnienie im wsparcia. Sektor hotelarski i rozrywkowy był jednym z najgorzej doświadczonych podczas Covid, a młodzi ludzie byli w jego centrum. W szczytowym okresie bezrobocia w Covid widzieliśmy prawie 60% młodych ludzi w wieku 15-24 lat bez pracy.

Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Photo Image by LicorBeirao from Pixabay

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rosjanie i Białorus
Wyszło szydło z wo
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.