Pięciodniowa wizyta

W Irlandii pojawia się coraz więcej informacji o wizycie prezydenta Joe Bidena, co ma związek z 25. rocznicą podpisania Porozumienia Wielkopiątkowego.

Obecnie wiemy już, że prezydent USA z całą pewnością pojawi się w Irlandii, a wizyta obejmuje kilka miejsc, w tym dom rodzinny i miejsca historyczne. Prezydent Biden pojawi się również w Irlandii Północnej, natomiast jego odwiedziny zaplanowane są na przynajmniej pięć dni.

Mówi się też dużo o nadzwyczajnych środkach ochrony, więc oprócz typowych, nad Irlandią pojawią się samoloty wojskowe USA, które patrolować będą przestrzeń powietrzną, a na ziemi…

Tu właśnie może pojawić się problem dla mieszkańców kraju, gdyż planuje się wprowadzić nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, a to oznacza utrudnienia dla osób poruszających się po kraju.

Przestrzeń powietrzna będzie częściowo zamykana, głównie na trasie przelotu prezydenckiego śmigłowca, ale też drogi będą okresowo wyłączane z ruchu, by umożliwić przejazd prezydenckiej kolumnie pojazdów.

To właśnie spotykane będzie w miastach i poza nimi, ale co też jest ważne, mieszkańcy kraju informowani będą o trasach, jakimi poruszać się będzie w konwoju prezydent USA, w ostatniej chwili.

Trochę inaczej będzie na oficjalnych trasach przejazdu w miastach, bo drogi na kilka godzin wcześniej będą zamykane na stałe, co z całą pewnością wpływać będzie na ruch kołowy. Jak mówią służby bezpieczeństwa, jest to konieczne, albowiem należy sprawdzić pod względem bezpieczeństwa całą infrastrukturę drogową i mieszkalną.

Zapowiada się więc dosyć trudny okres dla Irlandii, która w okresie świątecznym będzie przypominać fortecę.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Photo Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Gage Skidmore

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Przynajmniej 5000 os
„Nie będziemy wit