Odwracanie kota ogonem

Od miesięcy Sinn Féin przekonuje nas, że jest jedyną siłą polityczną w Irlandii, która może zmienić cokolwiek w kraju, ale pojawia się też pewna volta, bo liderka tego ugrupowania hamuje nieco opnie, powszechnie lansowane przez członków jej partii.

Mary Lou McDonald nie odchodzi jednak od ogólnej narracji, jaką prezentuje Sinn Féin i nadal uważa, że dotrzyma obietnic wyborczych, więc naprawi sytuację w kraju, ale nie stanie się to w czasie jednej kadencji. To z kolei wskazuje, iż Sinn Féin swoje obietnice przedwyborcze rozłożyć chce na przynajmniej dwie kadencje, co jest nowością w przekazie informacyjnym tej partii.

McDonald powiedziała również, że jej partia wyznaczyła sobie cele do realizacji, kiedy zasiądzie już w ławach rządowych, a określiła to, jako „wielkie kamienie milowe i wielkie rezultaty”.

Szefowa Sinn Féin dodaje, iż jej partia wprowadzi szereg środków, które czynić będą Irlandię „sprawiedliwszą”, ale podkreśliła, że zajmie to minimum dwie kadencje.

Mary Lou McDonald mówi również, w wywiadzie, jakiego udzieliła The Sunday Times, że Sinn Féin nie może spodziewać się, iż przyjdzie ugrupowaniu sprawować władzę w łatwych czasach, gdyby wybory okazały się łaskawe dla partii, ale nie spodziewa się również, że przejęcie władzy będzie miało miejsce później, niż w 2025 roku.

Wg liderki największego ugrupowania opozycyjnego i pretendentki do fotela premiera, Sinn Féin uda się naprawić w kraju sytuację mieszkaniową, zmian na plus doczeka się też opieka zdrowotna, ale i poprawi się ogólna sytuacja w Irlandii, bo i inne problemy, jakie trapią wyspę, będą w kręgu zainteresowania partii rządzącej, czyli Sinn Féin.

McDonald wyraziła również opinię, iż poparcie, jakim obecnie cieszy się jej ugrupowanie, a to jest na poziomie 36 – 37 proc., zostanie utrzymane, a nawet może wzrosnąć. Widać to, jak podkreśliła Mary Lou McDonald na spotkaniach parlamentarzystów Sinn Féin z wyborcami, gdyż na tych pojawia się coraz więcej osób. Szefowa „SF” powiedziała również, że doskonale widoczne było to w ubiegły czwartek, kiedy na spotkaniu w Dundalk, pojawiło się ponad 300 zwolenników jej partii.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Kryzys odbija się n
Rosyjska armia niszc