Niepokojący dalszy wzrost dostarczonych wezwań do eksmisji

Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkaniowych Eoin Ó Broin określił ostatni wzrost liczby zawiadomień o eksmisji z Rady ds. Najmu Mieszkań, jako alarmujący.

Poseł Sinn Féin stwierdził, że należy temu zaradzić, jak i narastającemu kryzysowi mieszkaniowemu oraz kryzysowi bezdomności.

Poseł Ó Broin powiedział:

– Rada ds. Najmu Mieszkań opublikowała dane dotyczące zawiadomień o eksmisji za pierwszy kwartał 2023 r. Od stycznia do marca tego roku wydano kolejne 4753 nakazy eksmisji najemcom. Większość z tych nakazów została wydana z powodu sprzedaży nieruchomości przez właściciela. W zeszły piątek Departament Mieszkalnictwa opublikował dane dotyczące bezdomności w kwietniu. Ponad 12 000 dorosłych i 3500 dzieci jest obecnie oficjalnie bezdomnymi. Główną przyczyną tego przerażającego poziomu bezdomności jest załamanie liczby profilaktyki bezdomności i wyjść z tymczasowych kwater. Przy tak dużej liczbie wydawanych zawiadomień o eksmisjach nie ma wątpliwości, że bez pilnej interwencji rządu liczba miejsc w mieszkaniach zastępczych będzie nadal rosła. Rząd musi natychmiast przywrócić zakaz eksmisji bez winy i wprowadzić awaryjny pakiet środków w celu rozwiązania eskalacji kryzysu bezdomności; w tym wykorzystanie planowania awaryjnego i zamówień publicznych w celu dostarczenia dodatkowej liczby mieszkań socjalnych i przystępnych cenowo oraz zwiększenie zatrudnienia w Radach do obsługi najemców – szybsze zakupy domów z lokatorami (In situ).

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Richard Horne on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandzki Spis Powsz
Środowiskowa klęsk