Niedopuszczalna blokada pracowników Twittera

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzeczniczka Sinn Féin ds. praw pracowniczych Louise O’Reilly powiedziała, że ​​zablokowanie przez Twittera pracowników w Dublinie jest niedopuszczalne i stanowi naruszenie prawa pracy.

Posłanka O’Reilly stwierdziła:

– Od tygodni pracownicy biura Twittera w Dublinie boją się o swoją pracę. Wiele osób słyszało o utracie pracy w mediach lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, podczas gdy inni otrzymali zaledwie kilkudniowe powiadomienie o całkowitym powrocie do pełnego trybu pracy w miejscu zatrudnienia. Postępowanie firmy i jej nowego dyrektora generalnego było niedopuszczalne i po prostu chaotyczne. Obecny rozwój wydarzeń przybrał jeszcze bardziej złowrogi obrót, ponieważ pracownicy zostali zablokowani. Ta lokaut pracowników, nastąpił bez konsultacji z pracownikami i ich przedstawicielami i stanowi naruszenie irlandzkiego prawa pracy. Na początku tego miesiąca tánaiste Leo Varadkar powiedział, że oczekuje od Twittera przestrzegania swoich zobowiązań prawnych wynikających z irlandzkiego prawa pracy. Najwyższe znaczenie ma interwencja tánaiste w tej sprawie i poproszenie o spotkanie z Twitterem w kwestii odrażającego traktowania ich pracowników tutaj w Dublinie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Joshua Hoehne on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Służba zdrowia pod
Policja o wysokiej w
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.