Nic nowego. Mieszkań socjalnych nie będzie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Cele dotyczące mieszkań socjalnych i przystępnych cenowo ponownie można przegapić

Rzecznik ds. mieszkalnictwa Sinn Féin Eoin Ó Broin wezwał ministra ds. mieszkalnictwa, aby „był szczery wobec opinii publicznej w sprawie tegorocznych mieszkań socjalnych i przystępnych cenowo”.

Wezwanie pojawia się, gdy Irish Examiner informuje, że Departament ministra O’Briena będzie miał w tym roku niewykorzystane środki w wysokości co najmniej 200 milionów euro.

Poseł Ó Broin powiedział: 

– Dane z Departamentu Mieszkalnictwa wyraźnie pokazują, że rząd nie spełni w tym roku swoich celów w zakresie mieszkań socjalnych i przystępnych cenowo. Dzieje się tak pomimo faktu, że bezdomność rośnie wraz z czynszami i cenami domów. Będzie to trzeci rok z rzędu, w którym rząd nie spełnił swoich obietnic w zakresie mieszkań socjalnych lub przystępnych cenowo. Podczas gdy w 2020 i 2021 r. Zamykanie placów budowy przez Covid-19 było temu częściowo winne, w grę wchodziły również inne problemy. Jednym z najważniejszych czynników jest duża ilość biurokracji nałożonej przez Departament Mieszkalnictwa na Rady i organy mieszkaniowe w zakresie dostarczania mieszkań socjalnych i przystępnych cenowo. Opóźnia to realizację projektów, w niektórych przypadkach nawet o dwa lata. Darragh O’Brien musi być szczery wobec opinii publicznej na temat tegorocznej dostawy mieszkań socjalnych i przystępnych cenowo. Musi złożyć oświadczenie, w którym oszacuje, czego teraz oczekuje w tym roku. Musi się również upewnić, że wszelkie niedobory z tego roku zostaną dodane do przyszłorocznych celów. Niedobór z 2020 i 2021 r. nie został dodany do kolejnych lat i został utracony w systemie mieszkalnictwa komunalnego. Co ważniejsze, minister O’Brien musi przestać obwiniać inne czynniki za nieosiągalne cele i zaakceptować fakt, że musi zreformować proces dostarczania mieszkań socjalnych i przystępnych cenowo, aby zapewnić zwiększoną i przyspieszoną dostawę w celu zaspokojenia rosnącego popytu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Gospodarstwa domo
Krok w stronę likwi

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!