Mary Lou McDonald naciska na przywrócenie rozmów UE – UK

Rozmowy UE z Brytyjczykami w celu znalezienia wspólnych rozwiązań muszą zostać bezzwłocznie wznowione, co pomoże w likwidacji impasu politycznego.

Liderka Sinn Féin, Mary Lou McDonald, powiedziała, że ​​nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss nie może dłużej opóźniać współpracy z UE w celu znalezienia wspólnych rozwiązań w sprawie Protokołu Irlandzkiego. Po siedmiu miesiącach odmowy angażowania się i samotnych występów z naruszeniem prawa międzynarodowego nadszedł czas, aby brytyjski rząd zaczął konstruktywnie i w dobrej wierze zaangażować się rozmowy.

Mary Lou McDonald powiedziała:

– Minęło siedem miesięcy od ostatniej realnej współpracy rządu brytyjskiego z UE. Rok temu UE zaproponowała rozwiązania dotyczące problemów związanych z implementacją Protokołu. Przez cały ten czas rząd brytyjski wybierał drogę złej wiary, jednostronnego działania i łamania prawa międzynarodowego. Ich działania podważyły ​​Porozumienie Wielkopiątkowe i zagroziły postępowi gospodarczemu na Północy. Stosunki między Irlandią a Wielką Brytanią muszą zostać odbudowane w oparciu o dobrą wiarę i poszanowanie prawa międzynarodowego. Oznacza to zmianę kierunku przez brytyjski rząd, oznacza pełne wdrożenie Porozumienia Wielkopiątkowego i zakończenie politycznego pobłażania DUP, który nadal blokuje odbudowę instytucji politycznych, ponieważ kryzys kosztów utrzymania mocno uderza w ludzi na Północy. Poszukiwałam spotkania z Liz Truss, i w tym tygodniu poinformuję o tym przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oraz członków Kongresu USA. Czas na brytyjską przewagę, opóźnienia i złą wiarę musi się skończyć.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Studenci chcą rezyg
Nadzieja wstąpiła