Ludzie przyjmują zbyt dużo sztucznych witamin

Popularność witamin i multiwitamin stale rośnie, a jest to obserwowane w ostatnich dziesięcioleciach, mówi czołowa dietetyk z Irlandii.

To jednak, jak dodaje ekspertka Sarah Keogh, błędnie uważane jest za wzmocnienie układu odpornościowego i chociaż większość z tych witamin może pomagać, możemy w wielu przypadkach przesadzić.

Sarah Keogh powiedziała:

– Jako dietetyk [przez] lata widziałam ludzi, którzy biorą ich zbyt wiele. Ludzie nie czytają opisów, ludzie po prostu biorą coś, ponieważ uważają, że powinni – nigdy nie myśląc o tym, czego mogą potrzebować.

Sarah Keogh dodaje, iż wiele razy spotkała się z osobami nadużywającymi witamin i stwierdziła, że ​​zna osobę, która przypadkowo przedawkowała witaminę A, ponieważ przyjmowała jej za dużo.

Sarah Keogh:

– Większość witamin przejdzie przez twój system i wszystko będzie dobrze, ale z pewnością w przeszłości w Irlandii ktoś przyjmował ogromne ilości witaminy A. Biorą pięć różnych suplementów z pięcioma różnymi nazwami i nie zdawali sobie sprawy, co dostają, i ostatecznie uszkodzili sobie wątrobę. Pewna osoba przyjmowała wszystkie te suplementy przez długi czas i była całkowicie nieświadoma, że ​​sama wywołała u siebie chorobę.

Ekspertka mówi również, że ​​wielu jej pacjentów ma odwrotny problem i po prostu „zapomina po dwóch tygodniach, aby wziąć witaminy”.

Jednym z suplementów, które Sarah Keogh poleca, jest witamina D, która pomaga regulować ilość wapnia w organizmie. Badania wykazały, że wiele osób w Irlandii ma niski poziom witaminy D, a HSE zaleca przyjmowanie jej w okresie zimowym.

Sarah Keogh:

– Wiem, że oficjalne zalecenie obowiązuje przez zimę, ale latem… musimy nosić krem ​​​​przeciwsłoneczny, aby chronić się przed rakiem skóry, a kiedy masz go na sobie, produkcja witaminy D w skórze spada. Więc wiesz co? To coś, co biorę przez cały rok.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Photo by Nicolas Solerieu on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Wybory odbędą się
PBP chce całkowicie