Komisarz UE ds. energii, Kadri Simson otworzy IV Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023

„Zmiany klimatyczne postępują coraz szybciej i pod każdą szerokością geograficzną jesteśmy narażeni na coraz groźniejsze anomalia pogodowe. Dlatego musimy działać razem i bardzo się cieszę, że będę częścią IV Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2023”- przekazała Kadri Simson, która otworzy swoim przemówieniem rozpoczynające się 20 kwietnia wydarzenie.

Kadri Simson jest działaczką partyjną i samorządową pochodzącą z Estonii, gdzie pełniła także funkcję ministra gospodarki i infrastruktury. Od 2019 jest członkiem Komisji Europejskiej jako komisarz do spraw energii.

Ponieważ w Europie trwa wojna, a od barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę minął już ponad rok, według Kadri Simson najważniejszą sprawą w obecnej chwili dla całego naszego kontynentu jest jak najszybsze całkowite zredukowanie zależności energetycznej od Rosji. Dlatego potrzebujemy skutecznych decyzji dotyczących bezpieczeństwa energetycznego w Europie.

W osiągnięciu tego celu ma pomóc europejski program REPowerEU, którego celem jest nie tylko zarzucenie dostaw surowców z Rosji, ale także wspieranie rozwoju OZE, czyli odnawialnych źródeł energii i upowszechnianie działań mających na celu oszczędzanie energii.

„Jesteśmy dumni, że tak renomowany gość z Komisji Europejskiej otworzy nasz szczyt. Zapraszamy na niego nie tylko polityków z Unii Europejskiej, czy oczywiście z Polski, ale także decydentów, przedstawicieli samorządów, biznes prywatny i państwowy, uczelnie wyższe, fundacje pozarządowe oraz dziennikarzy. Chcemy zbudować wspólne porozumienie ponad podziałami politycznymi, czy terytorialnymi pozwalające znaleźć rozwiązania finansowe, prawne i społeczne, które przygotują nas na wyzwania związane ze zmianami klimatu”- mówi Agata Śmieja, współorganizatorka szczytu i prezes Fundacji Czyste Powietrze.

Wideo z zaproszeniem na TOGETAIR 2023: https://www.youtube.com/watch?v=zyRBhhkEuMY 

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR po raz kolejny odbędzie się w przestrzeni Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 20-21.04.2023.

Zaplanowano trzydzieści cztery debaty i dyskusje przy okrągłych stołach.

Pełna agenda wydarzenia: https://togetair.eu/agenda/ 

Darmowa rejestracja na szczyt przez pierwszy tydzień: https://togetair.eu/dolacz-do-wydarzenia/ 

Biuro Prasowe

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023

e-mail: media@togetair.eu 

Źródło informacji: Biuro Prasowe Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023

Fot: UE/ Kadri Simson Komisarz ds. Energii UE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin wzywa spo
Maciej Kożuszek: Tr