Koalicja chce utrzymania minimalnych możliwych cen energii

We wtorek wieczorem odbyło się spotkanie trzech liderów koalicji, więc premiera Micheála Martina, wicepremiera Leo Varadkara i ministra środowiska Éammona Ryana.

Panowie rozmawiali o możliwości utrzymania najniższych z możliwych cen na energię elektryczną, ale też o utrzymaniu stałych dostaw prądu do gospodarstw domowych. Najważniejszą częścią spotykania stanowiła jednak kwestia cen prądu w okresie zimowym i ceny jednostkowej, jaką płacić będą odbiorcy indywidualni.

Spotkanie liderów i ich zalecenia, mają być wzięte pod uwagę przez grupę, która w piątek udaje się na posiedzenie ministrów ds. energetycznych Unii Europejskiej, a to na tym specjalnym spotkaniu poświęconym zagadnieniom energetycznym, omawiane będą możliwości wytwórcze prądu, ale i o rozmawiać się będzie o możliwości wprowadzenia w całej Unii Europejskiej cen maksymalnych.

Kolejnym punktem rozmów ministrów ds. energetyki w Europie stanie się możliwość opodatkowania wszystkich firm energetycznych, które uzyskują większe od oczekiwanych dochody.

Podczas spotkania w Brukseli rozmawiać się będzie również o zwiększeniu efektywności energetycznej w Unii Europejskiej i dotyczyć to ma wszystkich dziedzin życia, od biznesu po domy prywatne, ale też sprzętu, jaki wykorzystywany jest w przemyśle oraz przez gospodarstwa domowe.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTE

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia przygotowuj
Katastrofa transport