Katastrofa transportu szkolnego. Rodzice chcą rezygnować z pracy

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Chaos w transporcie szkolnym będzie kontynuowany, jeśli Bus Éireann nie znajdzie dodatkowej przepustowości w autobusach, powiedział poseł Donnchadh Ó Laoghaire.

Rzecznik Sinn Féin ds. edukacji Donnchadh Ó Laoghaire po raz kolejny wezwał minister Foley do wyjścia z ukrycia i rozwiązania chaosu związanego z brakiem transportu szkolnego, który dotyka rodziny w całym kraju. Jak dowiedział się poseł, niektórzy rodzice chcę zrezygnować z części etatów, by móc odwodzić i odbierać swoje pociechy ze szkół.

Poseł Ó Laoghaire stwierdza:

– Minister Foley odmówiła stawienia się przed Komitetem Edukacji Oireachtas w celu rozwiązania chaosu związanego z brakiem transportu szkolnego. Teraz Bus Éireann informuje nas, w co najmniej jednym obszarze, że „nie poszukuje się dodatkowych możliwości dla uczniów na ulgowych warunkach, którym nie zapewniono biletów na rok szkolny 22/23. Co jest to? Jeśli takie jest stanowisko Bus Éireann, dlaczego minister i rząd nie mają ochoty szukać dodatkowych zdolności? Mają chyba nadzieję, że rodzice po prostu zabiorą się za to i wszystko się skończy. Rodziny są pozostawione bez transportu szkolnego z powodu niekompetencji tego rządu i oczekuje się, że rodzice sami posprzątają bałagan rządu. Podczas gdy minister Foley ukrywa się przed katastrofą, którą sama sobie wywołała, odmawiając udziału w Komitecie ds. Edukacji, mimo że, zaproponowano jej nie mniej niż 5 możliwych terminów. Jej decyzja pokazuje brak szacunku dla rodzin pozostawionych bez transportu szkolnego. Chaos w transporcie szkolnym jest nową normą dla tak wielu rodzin z powodu niekompetencji rządu. W środku kryzysu kosztów życia mamy tę szaloną sytuację, w której teraz są rodzice w całym kraju, którzy stają w obliczu rzeczywistości rezygnacji z pracy z powodu tego bałaganu. To jest całkowicie nie do przyjęcia, a milczenie minister Foley jest potępiające. Bus Éireann twierdzi, że pojawiło się wiele wniosków, które wpłynęły od ponownego otwarcia portalu dla rodziców ubiegających się o transport szkolny. Wiele z nich zostanie rozpatrzonych w nadchodzących tygodniach, ale wielu może nie otrzymać biletu, ponieważ wiele autobusów pracuje już teraz na pełnych obrotach. Minister powinna była przewidzieć, że wzrośnie popyt. Rozwiązanie tego jest proste. Powinna była współpracować z Bus Éireann, aby znaleźć dodatkową pojemność, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Sinn Féin wielokrotnie apelowało o 10 000 dodatkowych miejsc w transporcie autobusów szkolnych. Sinn Féin będzie nadal walczyć o prawa dzieci do uzyskania miejsca w autobusie szkolnym. Nie pozwolimy rządowi ukryć się przed własną katastrofą.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Koalicja chce utrzym
Sinn Féin musi wyja

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!