Klienci Vodafone zapłacą więcej za usługi

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Od listopada dostawca usług telekomunikacyjnych Vodafone zamierza podnieść ceny na świadczone usługi, co w niektórych przypadkach da opłaty roczne wyższe o 60 €.

Jednostkowa podwyżka w 25 różnych planach, jakie oferuje Vodafone, wyniesie 5 € miesięcznie, a dotyczy w równym stopniu planów na domowe usługi szerokopasmowe, telewizyjne oraz tzw. usługi głosowe. Jak dodaje Vodafone, podwyżka nie dotyczy wszystkich klientów, ale nie mówi też, których dokładnie dotykać będą podwyżki.

Rzecznik Vodafone powiedział, że osoby, które obejmować będzie podwyżka, otrzymają od dostawcy usług powiadomienia w formie krótkiej wiadomości tekstowej i stanie się to przynajmniej 30 dni przez kolejnym, podwyższonym już wtedy rachunkiem.

Podwyżkę cen uzasadnia się obecnie wzrostem inwestycji bieżących, które mają związek z modernizacją sieci, ale też świadczonych usług, a i jest „wspieraniem stale rosnącego popytu”. Jak zaznacza się w komunikacie, klienci Vodafone, którzy nie będą zadowoleni z nowych opłat, mogą zmienić swój plan usługi na taki, który będzie im najbardziej odpowiadał, ale będą mogli też rozwiązać umowę, bez nakładania na nich karnej opłaty.

O 5 € miesięcznie wzrośnie też opłata dla klientów biznesowych, natomiast podwyżki dotykać będą również klientów korzystających z doładowań, ale w tym przypadku opłaty wzrosną w inny sposób, czyli połączenia oraz SMS-y będą po prostu droższe, a nowe stawki wejdą w życie 21 listopada. Podobnie stanie się z kosztami zakupu dostępu do internetu, bo i tu stawki będą wyższe.

Rzecznik Vodafone powiedział:

– Od 1 listopada 2022 r. ceny niektórych pakietów usług szerokopasmowych wzrosną o 5 € dla części klientów, co odzwierciedla nasze bieżące inwestycje w modernizację naszej sieci i usług oraz wspieranie stale rosnącego popytu klientów. Nie dotyczy to wszystkich klientów Vodafone Home Broadband, a skontaktujemy się bezpośrednio z klientami, których to dotyczy, w sprawie dostępnych opcji. Ci klienci mają możliwość kontynuowania dotychczasowego pakietu lub anulowania umowy bez kary w ciągu 30 dni od otrzymania powiadomienia o zmianie ceny. Niektórzy klienci mogą zdecydować się na uaktualnienie swojej usługi do jednego z naszych wiodących na rynku pakietów światłowodowych Vodafone za np. 50 € przez pierwsze 12 miesięcy (od 60 € później), podczas których otrzymają prędkość do 500 Mb/s, z zastrzeżeniem kwalifikowalności do Fibre-to-the-home.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Image Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 Donald Trung Quoc Don (Chữ Hán: 徵國單)

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Blisko 300 tysięcy
Osoby wynajmujące p

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!