Jedzą mniej, żeby zatankować samochód

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Już połowa respondentów badania AA Ireland odpowiedziało, że ograniczyła wydatki na jedzenie i inne przyjemności, aby zatankować samochód.

Dane publikowane obecnie mogły ulec zmianie, gdyż od początku czerwca, gdy pytano w ankiecie o kwestie związane z tankowaniem samochodów, zmieniły się również ceny na stacjach paliwowych. Obecnie, jak twierdzi się w opracowaniu AA Irealnd, już tysiące osób ograniczyło zakupy żywności, ale i znacznie mniej wydaje się na rozrywkę oraz inne przyjemności, by stać ich było na zatankowanie samochodu.

27% badanych stwierdziło, że wydaje na zatankowanie paliwa już ponad 100 € miesięcznie w przypadku benzyny, a 34% wydaje ponad 100 € na zatankowanie samochodu z napędem dieslowskim. W badaniu udział wzięło 4200 kierowców, a średnio wydają oni w miesiącu na zatankowanie samochodu 108 €.

W związku ze stale rosnącymi cenami paliw, 10% kierowców zmieniło swoje nawyki i zaczęło chodzić pieszo, zamiast jeździć samochodem, natomiast 9% zaczęło korzystać z transportu publicznego. 37% ankietowanych odpowiedziało, że w zmniejszeniu obciążeń przy tankowaniu samochodu pomoże obniżka podatku VAT, a inni chcą obniżenia podatku węglowego oraz obniżenia akcyzy na paliwa. ¼ respondentów odpowiedziała, iż wszelkie podatki na paliwa powinny zostać teraz zniesione, a 1/3 chce również wprowadzenia tymczasowego maksymalnego pułapu cen na paliwa pędne.

Komentując wyniki ankiety, Anna Cullen z AA Ireland powiedziała:

– Osiągamy bardzo niepokojący poziom kosztów paliwa, a badanie pokazuje, że obciążenia te wpływają na inne obszary życia rodzinnego, takie jak zakupy żywności i zajęcia rodzinne.

Cullen dodała, że ​​tam, gdzie ludzie mogą, powinni korzystać z transportu publicznego, spacerować i jeździć na rowerze, ale nie zawsze jest to możliwe, głównie na obszarach wiejskich, gdzie możliwości transportu publicznego mogą być ograniczone.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Revenue chce odzyska
Lojalistyczni terror
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.