Jak e-sklepy mogą zachęcić konsumentów do wydawania pieniędzy?

Jak w czasach inflacji zachęcić coraz bardziej oszczędnych klientów do zakupów? Nick Drewe, założyciel e-sklepu WETHRIFT, wskazuje kilka sposobów, dzięki którym firmy detaliści mogą zwiększyć sprzedaż.

Promocje ograniczone czasowo

Promocje z krótkim terminem stworzą poczucie pilności zakupów, ponieważ klienci nie będą chcieli przegapić żadnej okazji. Krótkoterminowe oferty mogą być często wykorzystywane do tworzenia buzzów na media społecznościowe i mogą pomóc w budowaniu świadomości marki.

Zwykle w tym celu sprzedawca kieruje odwiedzających do zakupów poprzez
wprowadzenie ekskluzywnej promocji, która jest ograniczona np. do 20 minut. 

Kupony w programach lojalnościowych

Kupujący uwielbiają akcje z nagrodami. Wiele programów lojalnościowych oferuje dodatkowo kupony – to sposób na zwiększenie liczby obserwujących online, ponieważ klienci zwykle podążają za marką w mediach społecznościowych, aby skorzystać z kolejnych bonusów. 

Wykorzystaj platformy z kuponami

Gdy kupujący szukają kuponów, prawdopodobnie zostaną przekierowani do specjalnych witryn. Warto je wykorzystać. Konsumenci są bardziej skłonni do znajdowania kuponów w Internecie niż w gazecie lub czasopiśmie.

Personalizacja oferty

Oferta skrojona pod konsumenta to dzisiaj konieczność. Jedną z metod personalizacji są jednorazowe generatory kodów promocyjnych. To sprawdzona metoda na utrzymanie klientów. 

System poleceń i tajemniczych nagród 

Kilka wielkich firm korzysta z mocy rekomendacji i tajemniczej
nagrody, zachęcając konsumentów do maksymalnego zaangażowania w społecznościowe kanały marek. 

Można np. stworzyć grę zachęcającą do rekomendowania danej marki – polecający otrzymają np. unikalny kod rabatowy na następny zakup. Oferowanie tajemniczych nagród to także świetny sposób na wzbudzenie zainteresowania klientów.

Źródło: dlahandlu.pl

Image by Preis_King from Pixabay 

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Wychowani przez porn
Kolinda Grabar-Kitar