Istotne niedobory nauczycieli. Minister powinna zacząć działać

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik ds. edukacji w Partii Pracy Aodhán Ó Ríordáin powiedział, że dzieci w Dublinie są zaniedbywane z powodu chronicznych niedoborów nauczycieli w szkołach, gdzie ponad 60% etatów jest nieobsadzonych.

Poseł wezwał minister edukacji do zwołania pilnego okrągłego stołu z zainteresowanymi stronami w celu znalezienia rozwiązań.

Parlamentarzysta Ó Ríordáin powiedział:

– Niepowodzenie Departamentu w odpowiednim planowaniu podaży nauczycieli ma poważny wpływ na edukację naszych dzieci i powoduje ogromne problemy administracyjne dla dyrektorów starających się obsadzić stanowiska. Minister musi być aktywna i pracować nad znalezieniem rozwiązań, ponieważ w Dublinie prawie wszyscy dyrektorzy mają trudności ze znalezieniem nauczycieli zastępczych. To jest naprawdę i całkowicie nie do przyjęcia. Zwołanie okrągłego stołu z zainteresowanymi stronami dałoby związkom i innym podmiotom okazję do przedstawienia realiów chronicznego niedoboru personelu i do zastanowienia się nad potencjalnymi działaniami, jakie może podjąć Departament. Nie możemy mieć ciągłej sytuacji, w której nauczyciele edukacji specjalnej są zmuszani do wypełniania luk w klasach ogólnodostępnych, co z kolei pozbawia wrażliwe dzieci niezbędnej edukacji. To naprawdę nie jest wystarczająco dobre. Ponad jedna czwarta wszystkich szkół, które odpowiedziały na niedawną ankietę przeprowadzoną przez Irlandzką Sieć Dyrektorów Szkół Podstawowych (IPPN), stwierdziła, że ​​nie ma pełnego przydziału personelu, podczas gdy wiele stanowisk w panelach podaży nauczycieli zastępczych jest nieobsadzonych, gdy INTO twierdzi, że kryzys kosztów utrzymania, brak mieszkań i masowe podwyżki czynszów zaostrzyły problemy związane z rekrutacją nauczycieli. Rzeczywistość jest taka, że ​​ponad 60% stanowisk w panelach dla nauczycieli w Dublinie jest nieobsadzonych, dlatego potrzebujemy pilnej dyskusji przy okrągłym stole z zainteresowanymi stronami, aby uporać się z tym kryzysem, w przeciwnym razie więcej dzieci ucierpi w całej naszej stolicy.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Photo by ThisisEngineering RAEng on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd rozpędza legi
W Europie może poja

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!