Ile trwa typowy stosunek płciowy?

Lekarze seksuolodzy są tutaj zgodni i dla wielu osób będzie to dobra informacja, aby przestały się przejmować czasem, w jakim odbywa się stosunek.

Przede wszystkim medycy określili, kiedy można mówić o stosunku płciowym, a ten liczy się od chwili rozpoczęcia penetracji, a kończy się w momencie wytrysku. To z kolei oznacza, że czas stosunku płciowego obliczono na podstawie wyników, jakie w tym zakresie osiągają mężczyźni.

Wg badaczy, wiele podczas stosunku wynika z popędu seksualnego, ale też więzi, jakie łączą partnerów. Ważne jest również, iż większy apetyt na seks z danym partnerem, skróci sam akt płciowy.

Badania przeprowadzone na grupie ponad 2000 par wykazały, że średni stosunek płciowy trwał w ich przypadku od 5 do 6 minut, więc znacznie dłużej, niż kpiąco podawane 2 minuty. Do stosunku, jako takiego, w żadnym z przypadków nie wliczano gry wstępnej, co nie jest uznawane za stosunek w stricte jego znaczeniu. Zarówno krótsze, jak i dłuższe stosunki płciowe, nie zostały zakwalifikowane jako odstępstwa od normy lub patologie, gdyż mają swoje uwarunkowania.

Naukowcy stwierdzili również, że długość stosunku ma wyraźny związek z uczuciami, jakie żywi się do partnera/partnerki, więc przy wyższym stopniu pozytywnych odczuć związanych z miłością, czas stosunku może się wyraźnie skrócić.

Sama satysfakcja ze stosunku płciowego może być odczuwana w różny sposób, w zależności od warunków, stanu zdrowia, emocji i wpływu warunków zewnętrznych, a uznano, iż najczęściej na rozproszenie partnerów, więc wydłużenie czasu stosunku wpływ mają głównie warunki zewnętrzne.

Uznano również, co nie jest w żaden sposób udowodnione ponad wszelką wątpliwość, że z wiekiem stosunek płciowy trwa dłużej.

Na to wpływa zarówno stan zdrowia, jak i zaangażowanie, ale też więź z partnerką/partnerem. W kilku procentach pojawiały się przypadki, że wyniki starszej grupy badanych, więc po 40 roku życia, występowały zarówno stosunki trwające ponad 6 minut, jak i te, których czas określono poniżej 5 minut.

Rzadziej w grupie osób od 18 do 25 roku życia notowano stosunki trwające powyżej 6 minut, co również nie zostało zakwalifikowane, jako anomalia, a typowe dla naszego gatunku.

Inaczej sprawa wyglądała w przypadku kobiet, gdyż panie potrzebowały średnio nieco więcej czasu, aby osiągnąć pełną satysfakcję. W tym zakresie czas określono na 6 do 7 minut, natomiast najkrótszy zanotowany wynik to nieco ponad 2,5 minuty.

Również tutaj mówiło się, że wiele zależy od napięcia seksualnego pomiędzy partnerami, ale i uczuć, jakimi się darzą.

Badanie przeprowadzone zostało na ponad 30 000 osób na wszystkich kontynentach, a jednocześnie zapytano panie, czy rozmiar się liczy? Odpowiedzi mogą być zaskoczeniem, ponieważ kobiety podzieliły się prawie po połowie, choć o 3% więcej odpowiedziało, że tak. Wśród panów panował inny pogląd, gdyż 78% stwierdziło, że nie ma to znaczenia, a podstawą udanego seksu jest technika i wytworzenie odpowiedniej atmosfery podczas gry wstępnej.

Przeprowadzono jednocześnie pomiary członków, a średnia światowa długość w stanie wzwodu to w roku ubiegłym 9.13 cm, natomiast obwód – również w stanie uniesienia 9,31 cm.

Informacja dla oceniaczy z mediów społecznościowych. Jak mi zablokujecie wyświetlanie tego tekstu z uwagi na naruszenie standardów, ponownie będziecie mnie musieli przepraszać. Już wcześniej informowałem, iż jeden z tekstów został zablokowany z uwagi na zdjęcie pary mieszanej w łóżku bez odkrytych miejsc intymnych. Wówczas stwierdziłem, że nie będę na to reagować, jednak zdanie zmieniłem i napisałem do Linkedina, że są pajacami. Po dwóch dniach przyszła odpowiedź, w której przyznali się do tego i tekst odblokowali, a i przeprosili, że są pajacami.

Bogdan Feręc

Źr. Lancet/Medonet/Medical Journal

Photo by We-Vibe Toys on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sos miętowy do jagn
Artysta z zachodnieg