Kobieta jest pełna zagadek

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Kobieta – istota pełna uroku, wdzięku i niezgłębionych tajemnic. Od wieków fascynuje mężczyzn, prowokuje pytania i zagłębianie się w labiryntach jej duszy.

Czy jednak kiedykolwiek zastanawialiśmy się, dlaczego te tajemnice istnieją? Dlaczego kobiety potrafią być tak enigmatyczne? Czy to cecha, która została wpisana w ich łańcuch kwasu deoksyrybonukleinowego, czy też może rodzaj obrony przed mężczyznami?

Zapraszam do podjęcia próby rozszyfrowania kilku zawiłości kobiecej natury, chociaż nie mogę powiedzieć, że mnie kiedykolwiek się to do końca udało, ale wciąż podejmuję takie kroki i walczę o złamanie tego szyfru.

Kobiety, co nas mężczyzn czasami podświadomie przeraża, mają w sobie niezmierzone bogactwo uczuć, emocji i myśli, które potrafią być niewidoczne dla świata zewnętrznego i często zdarza się, że pozostawiają wrażenie tajemniczych, gdyż nie każdy może zrozumieć ich zawiłą psychikę. Podobnie jest ze zdolnością do empatii i subtelnością w wyrażaniu emocji, a to tylko niektóre z aspektów, które sprawiają, że kobiecy umysł staje się miejscem pełnym nieodkrytych tajemnic.

Nie wspomnę tu szerzej o jeszcze jednej naturze kobiet, a ona również wpędza mężczyzn w zakłopotanie i jest to potok słów, jaki wylewa się z ich pokrytych warstwą kusząco lśniących czerwienią pomadowanych ust. Są oczywiście opinie samych kobiet, a nawet tzw. specjalistek od spraw damsko-męskich, że faceci po prostu „nie ogarniają” i trzeba do nich mówić znacznie więcej, bo wówczas może wyłapią kontekst wypowiedzi. Z tym akurat nie mogę się zgodzić i twierdzę, że panie są po prostu gadatliwe, a nawet odwrócę wcześniejszą tezę i powiem, iż muszą dużo mówić, aby ktokolwiek wyłapał to, co powiedział język giętki, a pomyślała kobieca głowa.😉

Piękno kobiet bywa też czasem i wcale nie dzieje się tak rzadko zasłonięte warstwą makijażu, a i niektóre stroje przykrywają kobiecy urok swoim kunsztem, wypielęgnowaniem i skomplikowanym wzornictwem. Jednak nie to jest prawdziwą esencją i tajemnicą płci dla mnie przeciwnej, gdyż kobiece piękno nie tkwi tak prawdę mówiąc, w wyglądzie zewnętrznym. Często to właśnie ich wyjątkowa energia, charyzma i pewność siebie sprawiają, że emanują niepowtarzalnym wdziękiem, który przyciąga zarówno wzrok mężczyzn, jak i ich uwagę, a ta jest wówczas poświęcana kobietom.

Często mówi się, że kobiety posiadają „szósty zmysł”, czyli intuicję, która pozwala im przewidywać i rozumieć sytuacje, odczuwać emocje innych ludzi czy nawet przewidywać zdarzenia. Skąd bierze się ta zdolność do intuicyjnego myślenia? To jedno z tych pytań, na które odpowiedzi nie znajdziemy w encyklopediach, ale próżno ich szukać też w innych miejscach, albowiem kobiety były, są i pozostaną pod tym względem wieczną zagadką.

Kobiety wiedzą też to, co nigdy nie miało miejsca, a co potrafią zwrócić przeciwko, już nawet nie domniemanemu sprawcy, a wręcz winnemu, nawet gdy do niczego niepokojącego nie doszło.😉

Również, a może przede wszystkim w miłości bywają nieprzewidywalne, zdarza się, iż ich uczucia pozostają skryte nawet przed tymi, których kochają. Czyż nie fascynuje nas to, jak potrafią jednocześnie kochać, przebaczać, a ukrywać niekiedy swoje emocje? Jak potrafią też przeistoczyć się w agresora, któremu do eksplozji wystarcza maleńka iskierka, a wtedy iglica emocji stykając się ze spłonką wewnętrznego materiału wybuchowego, powoduje prawdziwą reakcję łańcuchową i detonację porównywalną z niewielką eksplozją atomową. Tajemnica miłości kobiet leży głęboko zakodowana w ich sercach i jest jedną z najpiękniejszych, a jest też zarazem najtrudniejszych do rozgryzienia zagadek, a tej nawet nie należy próbować rozwikłać, bo niejeden umysł, który próbował tego dokonać, poległ.

Pod pozornie delikatną powierzchnią kryje się u kobiet niesamowita siła woli i zaskakująca wytrwałość. Potrafią przemieniać pojawiające się trudności w wyzwania i niezłomnie dążyć do realizacji swoich celów, co może być odbierane, iż są właśnie tą osobą w domu, która nosi spodnie. Jednakże, gdzie czerpią tę siłę i determinację? To prawdopodobnie kolejna z tych tajemnic, której odpowiedzi nigdy w pełni nie poznamy.

Więź między kobietami to także ciekawe zjawisko i bywa niezwykle silna, ale również pełna zagadek. Ich zdolność do nawiązywania głębokich relacji i wspierania się wzajemnie, co buduje pewną tajemniczość dla mężczyzn. Panie potrafią porozumieć się niemalże bez słów, a ich przyjaźnie trwają przez lata, a co ważne, nie tracąc na intensywności.

Oczywiście, bo tego nie da się uniknąć, są też bardzo krytyczne, więc obgadywanie koleżanek, nie jest niczym niespotykanym w damskim gronie. Panie obgadują również facetów, ale to już całkiem inny temat, więc może kiedyś zapytam kilka moich koleżanek, o czym rozmawiają w kontekście ploteczek o mężczyznach.

Nie mam jednak wątpliwości, że tajemnice kobiet dodają im unikalnego i niesamowitego uroku, budują ich wartość, wzbudzają zainteresowanie, ale warto pamiętać, że każdy człowiek, niezależnie od płci, posiada swoje ukryte obszary tzw. duszy. Te niekiedy udaje się odkryć, ale i tutaj nie będzie to proces samoistny, gdyż wymaga dłuższego czasu wspólnego przebywania ze sobą, poznawania i uczenia się siebie.

Szanujmy więc te tajemnice, nie naruszajmy prywatności drugiej osoby i kształćmy się, czerpiąc z zawiłości ludzkiej natury. Ostatecznie to różnorodność i nieprzewidywalność czynią nasze życie pełnym emocji i dają często nieprzebrane zapasy niezapomnianych wrażeń.

Kończąc ten felieton, mogę dodać, że warto doszukiwać się i otwierać na zagadki oraz zagadkowość kobiet, gdyż to właśnie w tych ukrytych sferach kobiecej natury znaleźć możemy prawdziwe piękno kobiet, które nijak się ma do urody, o czym polecam panom pamiętać.

Bogdan Feręc

Photo by Alexandru Zdrobău on Unsplash

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dwa sierpniowe księ
Rośnie sprzedaż de

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!