Irish Ferries odbudowuje się po pandemii

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Do podróży promowych zaczęła wracać normalność mówi operator promowy Irish Continental Group, który jest właścicielem Irish Ferries.

Obecnie ruch przewozowy wrócił już prawie do poziomów sprzed pandemii koronawirusa, a i wzrosły wszystkie dochody firmy, wynosząc 500,5 mln € do końca października, więc obserwowany wzrost w porównaniu do 2019 roku jest na poziomie 62,1%. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost wynosi natomiast 78,9%, co też jest bardzo dobrą informacją dla firmy.

Same przychody firmy z tytułu działalności promowej wyniosły więc w tym roku 338 mln € i są o 133,9% wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłym.

Powodem wzrostów jest przede wszystkim odradzanie się ruchu promowego po pandemii, wzrost czarterów statków należących do floty Irish Ferries, ale i wyższe dotacje paliwowe dla firm i uruchomienie dodatkowych połączeń, jakie obecnie realizuje Irish Ferries.

Irlandzki przewoźnik promowy zwiększył też swój wolumen przewozów transportowych, a ilość transportowanych samochodów podniosła się o 198%, dając od początku roku do 19 listopada 525 600 pojazdów.

Są też spadki, bo Irish Ferries zrealizował mniej przewozów kontenerowych i w omawianym okresie było ich o 7,4% mniej, niż w roku ubiegłym. W Dublinie i Belfaście przewozy też obniżyły się o 4,5%.

Jak podaje Irish Continental Group, spadek ilości przewozów kontenerowych jest zazwyczaj wskaźnikiem siły ekonomicznej kraju, jak np. Irlandii, a obecne spadki przewozów kontenerowych nie osiągnęły jeszcze swojego szczytu, więc można mówić, iż gospodarka wyspy stale hamuje, co będzie oznaczać kolejne spadki przewozów kontenerów. Wyzwaniami dla firmy staną się w roku przyszłym stopy procentowe od zaciągniętych kredytów, ale i rosnące ceny paliwa, co może prowadzić do kolejnych podwyżek cen za proponowane usługi.

Irish Continental Group jest też przekonana, iż najgorsze ma już za sobą i rozwijać będzie swoją działalność do poziomów przekraczających wyniki sprzed 2020 roku, co będzie też oznaczać stały rozwój firmy, nawet w trudnym środowisku biznesowym.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Corey Hearne on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.