Ikea Ireland podniesie płace swoich pracowników

Osoby zatrudnione w irlandzkiej Ikei otrzymały od pracodawcy bardzo przyjemny prezent świąteczny, a tym jest zapowiedź poważnych podwyżek płac.

Ikea Ireland stwierdziła, że podniesie stawki godzinowe zatrudnionych osób do kwoty, jaką określa Living Wage Technical Group (LWTG), więc wystarczającej na utrzymanie. Oznacza to, że każdy pracownik Ikei w Irlandii od stycznia otrzymywać będą minimalne wynagrodzenie godzinowe w kwocie 13,85 €, co oznacza średni wzrost płacy u tego detalisty o 6%.

Jakby tego było pracownikom Ikei mało, otrzymać mają również bożonarodzeniową premię, która wypłacona zostanie niebawem, a i zniżka dla pracowników na zakupy w sklepie zwiększyła się o 100%, więc rabat wynosi obecnie 30% wartości rachunku i dotyczy całego asortymentu wyposażenia wnętrz oraz artykułów spożywczych sprzedawanych w Ikei.

Zastępca kierownika krajowego w Wielkiej Brytanii i Irlandii Marsha Smith powiedziała:

– Zdając sobie sprawę z rosnących wyzwań związanych ze wzrastającymi kosztami utrzymania, z przyjemnością dzielimy się niektórymi dodatkowymi środkami, które podejmujemy w celu zaspokojenia potrzeb; i mam nadzieję, że złagodzi to niektóre presje związane z obecnym klimatem.

To nie pierwsza firma w Irlandii, która ogłasza taką podwyżkę płac, bo wcześniej podniesienie minimalnej stawki wynagrodzenia do 13,85 € za godzinę zadeklarował Lidl, gdzie jego pracownicy będą cieszyć się wzrostem płac od stycznia przyszłego roku.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by Jueun Song on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia Północna
Czy nadzieja ponowni