Hurtowe ilości nowych przepisów w Dáil

Do irlandzkich ustawodawców wpływa coraz więcej ustaw, jakie proponowane są przez rząd, a to oznacza, że posłowie i senatorowie, będą musieli pracować dłużej, aby sobie z nimi wszystkimi poradzić.

Obecnie zaproponowano, aby posiedzenia irlandzkiego parlamentu i to zarówno wyższej, jak i niższej izby Oireachtas odbywały się o jeden dzień w tygodniu więcej, więc w przypadku Dáil (Sejm), również w piątki. Zaproponowano jednocześnie, aby dwa dni podczas każdego posiedzenia przeznaczone były na głosowania, co zwiększy możliwości przerobowe parlamentu.

Z informacji, jakie otrzymali posłowie i senatorowie wynika, że pracować dłużej zmuszeni będą przynajmniej przez najbliższe kilka tygodni, jakie pozostały do parlamentarnych wakacji, ale nie jest wykluczone, że i po powrocie z wakacji, posiedzeń będzie więcej.

Podczas bloków głosowań, przede wszystkim tych 7 i 14 lipca, obecność posłów i senatorów koalicji rządzącej ma być obowiązkowa, a dzieje się tak, gdyż rząd podda głosowaniu istotne ze swojego punktu widzenia ustawy.

*

No tak, to zaczęło się stanowienie prawa w ilościach hurtowych, jakby przepisów było za mało i jakby nie wprowadzały zamętu prawnego. Zadać należy też pytanie, czy taka ilość przekładać będzie się na jakość stanowionych praw, więc czy będą one zgodne z Konstytucją Irlandii i czy nie będą się wzajemnie wykluczać? O tym przekonamy się niebawem.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wstępne wyniki Spis
Kierowcy wściekli n