Guinness z prestiżową nagrodą

W Irlandii znajdzie się kilka atrakcji turystycznych, ale tą niekwestionowaną i tłumnie odwiedzaną jest dubliński Guinness Storehouse.

Irlandczycy, ale nie tylko oni, bo też inni mieszkańcy kraju mogą być dumni z nagrody, gdyż Guinness Storehouse uznano za wiodącą atrakcję turystyczną 2023 roku. Wyróżnienie to nie byle jakie, bo Guinness wygrał z wodospadem Niagara, ale też Wielkim Murem w Chinach oraz Machu Picchu w Peru.

Tytuł atrakcji turystycznej tego roku wręczono przedstawicielom Guinnessa w Dubaju, a stało się to już drugi rok z rzędu.

Nagroda World Travel Awards uznawana jest w świecie turystycznym za jedną z najważniejszych, a zwycięzców do tej nagrody nominują i oddają głosy turyści.

Z Guinnessem konkurowały też inne browary znane na świecie i były to Coors Brewery Tour i Miller Brewery Tour w USA, Maui Brewing Company na Hawajach oraz Tiger Brewery Tour w Singapurze. Tym jednak, jak i w roku poprzednim szczęście im nie dopisało i Dublińska wytwórnia kolejny raz może świętować.

Do Guinnessa pod zarządem Diageo Group płyną też gratulacje, więc te przesłał irlandzki rząd, ale i desygnowana na dyrektora Tourism Ireland Alice Mansergh, która powiedziała:

– Gratulujemy Guinness Storehouse zdobycia tytułu wiodącej atrakcji turystycznej na świecie w roku 2023 oraz, drugi rok z rzędu, najlepszego na świecie doświadczenia dla odwiedzających piwne wycieczki. To naprawdę znaczące wyróżnienia. Fascynujące rzeczy do zobaczenia i zrobienia dają zagranicznym gościom więcej powodów do wakacji na irlandzkiej wyspie.

W swojej wypowiedzi dla prasy dyrektor zarządzająca Diageo Irish Brand Homes Catherine Toolan stwierdziła natomiast:

– To dla nas wyjątkowy moment w Guinness Storehouse. Dla naszego zespołu oznacza to, że zostanie doceniony na arenie międzynarodowej, a nagrody zostały przyznane Dublinowi i The Liberties.

Guinness uznawany jest też za jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, a nierozerwalnie kojarzony jest z Irlandią.

Bogdan Feręc

Źr: Extra.ie

Photo by Andrew Meßner on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandzka policja dz
Główny ekolog kraj