GoCar powiększy swoją flotę

Zainteresowanie krótkoterminowym najmem samochodów w Irlandii rośnie, a sektor nie jest nastawiony wyłącznie na turystów, ponieważ i w kraju tym rodzajem usługi transportowej interesuje się coraz więcej osób.

Jak informuje GoCar, zamierza w najbliższym czasie zainwestować ok. 10 mln €, aby powiększyć flotę o 280 samochodów i dodać je do 149 wypożyczalni na terenie kraju. Oznaczać to będzie znacznie większy wybór pojazdów dla klientów, ale też większą dostępność, a i pojawią się dwa nowe typy usług.

Pierwszym będzie dedykowany samochód miejski, wykorzystywany na krótkie dystanse, więc w podróżach na zakupy i usługa nazwana została „GoLocal”, a kolejnym stanie się „GoExplorePlus”, która ma dotyczyć przestronnych SUV-ów na dłuższe podróże po wyspie.

Samochód GoLocal można wynająć za 9 € za godzinę lub 50 € za jeden dzień, natomiast GoExplorePlus za 15 € za godzinę i 80 € dziennie.

Nowe samochody we flocie GoCar dadzą łącznie 1100 dostępnych każdego dnia pojazdów w 600 lokalizacjach w całej Irlandii. Firma planuje w tym roku uruchomić nową stronę internetową, a także zmodernizować swoją aplikację mobilną, a i odświeżyć program lojalnościowy, co ma przełożyć się na lepsze doświadczenia klientów podczas ich użytkowania.  

Jak mówią właściciele GoCar, firma pomaga, oferując pojazdy do wynajęcia, usunąć z dróg ok. 8000 samochodów rocznie, a jak wynika jej własnych badań, 62% użytkowników samochodów GoCar, nie ma własnego samochodu. 50% respondentów ankiety GoCar odpowiedziało, że gdyby ta lub podobna firma nie istniała w Irlandii, rozważyliby zakup samochodu.

Bogdan Feręc

Źr. Business Plus

Photo CC BY-SA 3.0 GoCar

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Rosja ma prawo do wo
Czy skrócą się ko