Gdyby Polska była w stanie wojny…

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

JPDL!!!! Nie ważne z kim… Niemcami, Rosją, Ukrainą, Szwecją czy Grenlandią, to nie lałbym krokodylich łez jak minister od sportu Ukrainy Matwiej Bidny w kwestii czy Ukraina zdobędzie medale na olimpiadzie i jak są jej sportowcy przygotowani do niej, tylko myślał o obronie ojczyzny!!!

My Polacy – vide Powstanie Warszawskie czy inne zrywy zbrojne – mamy inne podejście do sprawy ,w jaki sposób kochamy Ojczyznę – Polskę i jak Jej to okazujemy. Czytając doniesienia zachodnich mediów, że „ponad 650 tysięcy Ukraińców uciekło z Ukrainy w czasie, gdy Rosja walczy z nią”, to przetrawiając i analizując takie oto słowa ukraińskiego pana ministra, od razu robi się nad wyraz niedobrze! To co my mamy zrobić, cały świat? Zawiesić wraz z MKOLem od razu na szyjach złote medale ukraińskim sportowcom?

Jeśli toczy się wojna i jest ona tak krwawa i straszna jak donoszą media ukraińskie, to nie wysyłałbym kadry narodowej na olimpiadę i ani o tym nie myślał tylko skupił się na walce z agresorem! To My Polacy i inne nacje mamy walczyć [wkrótce] za Ukrainę i ginąć za nią? Czy jednak ten wielki obowiązek spoczywa na Ukraińcach – WSZYSTKICH! Ukraina od lutego 2022 roku pochłania każdy aspekt naszego życia! Życia i istnienia innych narodów. Wspieramy, jako Polacy (ponad 100 miliardów złotych podarowanych w pomocy tak po prostu, bez żadnych warunków i zabezpieczeń) i wciąż słyszmy: jeszcze, jeszcze, jeszcze to…

Powtarzam to Ukraińcom pijącym w dobrych i drogich knajpach w Irlandii! Co wy robicie dla swojego kraju?! I wiecie co? Śmieją się, tak po prostu! Jestem stary, mam 52 lata, ale gdyby coś działoby się Mamie Polsce, to od razu jestem do Jej dyspozycji i na rozkazy, bez żadnych kombinacji i tłumaczeń! Każdy kraj walczy za siebie, tak jak i my – Polacy wbrew potędze i nierówno, i bez wsparcia walczyliśmy z Niemcami (tymi, co teraz o demokracji prawią i praworządności) w 1939 roku… No tak, ale wtedy nikt w Polsce z globalistycznych firm nie miał w Polsce interesów, tak jak teraz wielkie korporacje mają NA Ukrainie (nie „w” tylko „na” – mówmy po polsku, bo nigdy „w Węgry nie wyjadę – tylko na Węgry). „

Komentarz Tomasza Wybranowskiego do TEJ publikacji.

Protesty rolników a pakiet Fit for 55! Kaczyński, Morawiecki, Tusk – kto ma rację? Fakty i daty:

Photo by Tina Hartung on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szwajcaria coraz bar
Iloraz inteligencji
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.